Feyenoord před Slavií: daleko za rivaly, problémy se stadionem i úspory

Video placeholder
Soupeři Slavie v KL: Feyenoord na Čechy neumí, symbol východního Berlína a Ekpaiova Haifa
Stoper Feyenoordu Francesco Antonucci
Fanoušci Feyenoordu vyhlížejí nový stadion
Jak je na tom současný Feyenoord?
Spokojení slávisté po výhře nad Hradcem
Spokojení slávisté po výhře nad Hradcem
Ibrahim Traoré vstřelil čtvrtý gól Slavie
Ibrahim Traoré vstřelil čtvrtý gól Slavie
12
Fotogalerie
jp
Konferenční liga
Vstoupit do diskuse (1)

Z Kolumbijce Luise Sinisterry jde strach, Guus Til má bundesligové zkušenosti, pak jsou tu zkušení Brian Linssen a Jens Toornstra nebo šestnáctiletý supertalent Antoni Milambo, kterému v klubu všichni říkají „Mimi“. Ale také velké finanční problémy, které Feyenoord Rotterdam omezují, aby mohl lépe konkurovat Ajaxu nebo PSV a zpožďují taky dohodnutou modernizaci stadionu De Kuip. Ta už totiž měla běžet… Co trápí soupeře Slavie v Konfereční lize?

Pokračování 2/4

Čtete: Feyenoord před Slavií: daleko za rivaly, problémy se stadionem i úspory

Daleko za Ajaxem. I za PSV

V novém tisíciletí je to takhle: PSV Eindhoven deset titulů, Ajax osm a po jednom Twente, Alkmaar a Feyenoord. Největší finanční a sportovní sílu má aktuálně Ajax, semifinalista Ligy mistrů před dvěma lety a finalista Evropské ligy z května 2017. Následuje Eindhoven a pak je dlouho ticho. Klasická „Velká trojka“ se sice i díky tradici a historii relativně drží, ale v tabulce ji celkem tradičně narušuje ambiciózní Alkmaar. AZ přitom nedotují velcí sponzoři i proto, že jeden z hlavních mecenášů DSB Bank zkrachovala, s penězi na provoz dokonce pomáhají jeho fanoušci.

Jak je na tom současný Feyenoord?Jak je na tom současný Feyenoord? • Profimedia.cz

Pokračování 3/4

Čtete: Feyenoord před Slavií: daleko za rivaly, problémy se stadionem i úspory

Finanční nesnáze zpožďují stavbu stadionu

De Kuip je jedním z nejslavnějších stadionů v Evropě, hotová pýcha Nizozemska. Jenže stárne, poslední rekonstrukce proběhla v roce 1999 kvůli hostitelství EURO 2000. Už loni měla začít výstavba nového stadionu s tím, že bude stát na podobném místě, šoupne se jen lehce na přilehlé pozemky. Jenže kvůli chybějícím financím je začátek prací odložen na příští rok s plánem dokončení na jaře, nebo v létě 2025. Má to stát v přepočtu skoro dvanáct miliard korun, podílí se na tom investoři, město Rotterdam a na další část si klub bere úvěry.

Fanoušci Feyenoordu vyhlížejí nový stadionFanoušci Feyenoordu vyhlížejí nový stadion • Profimedia.cz

Pokračování 4/4

Čtete: Feyenoord před Slavií: daleko za rivaly, problémy se stadionem i úspory

Pohyby v kádru? Úspory

To, co velmi souvisí s prioritou nového stadionu, je tvorba kádru Feyenoordu. Za poslední dva roky byl nejnákladnějším nákupem stoper Francesco Antonucci z rezervy Monaka za asi dva miliony eur, celkově za toto období klub zaplatil už jen za dalších pět hráčů, všechno kolem jednoho milionu eur. Současné opory pocházejí z dřívějších, přece jen veselejších časů. Luise Sinisterru vykupoval Feyenoord před třemi lety z Once Caldas za dva miliony eur, kapitán Jens Toornstra už je v klubu sedm let, Bryan Linssen přišel před rokem zadarmo, Guus Til je na hostování ze Spartaku Moskva.

Stoper Feyenoordu Francesco AntonucciStoper Feyenoordu Francesco Antonucci • Profimedia.cz

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Načíst další články

Články z jiných titulů