Finále KL ONLINE: Barákova první slova. Cítím se ještě hůř, napsal

Autor: iSport.cz
49
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Velký fotbalový svátek v Praze skončil! Stadion v Edenu hostil finále Konferenční ligy mezi West Hamem s Fiorentinou s českými reprezentanty na obou stranách, Prahu zaplavili fanoušci z Anglie i Itálie. Z vítězství se radují Angličané, kteří brankou Jarroda Bowena v 90. minutě rozhodli o vítězství Hammers 2:1. Sledujeme pozápasové reakce i oslavy vítězů s fanoušky ve východním Londýně ONLINE na iSport.cz.

Fiorentina

Prezident Fiorentiny, italsko-americký mediální magnát Rocco Commisso, po návratu z Edenu kritizoval vítěze z West Hamu, hráče i fanoušky. „Mluvil jsem se šéfem Premier League a řekl jsem mu, že to jsou zvířata za to, jak se chovali k našim hráčům,“ prohlásil po návratu do Itálie. „Jovič má rozbitý nos, kapitán Biraghi roztrženou hlavu.“

Zápas prý mohl dopadnout úplně jinak: „Očekával jsem vítězství. Tahle porážka není fér, mohli jsme vyhrát 3:0. Je mi líto fanoušků, kteří si zasloužili víc. Rozhodčí si měl vést lépe,“ řekl po přistání v Itálii.

Fiorentina

V 67. minutě naopak křepčí Italové. Bonaventura krásnou střelou vyrovnal na 1:1.

21:39
7. 6. 2023
Fiorentina

Cristiano Biraghi, kapitán Fiorentiny, musel být v závěru prvního poločasu ošetřen poté, co ho trefil kelímek hozený z hlediště.

Ošetřovaný kapitán Fiorentiny Cristiano Biraghi, kterého trefil kelímek z hlediště
19:54
7. 6. 2023
Fiorentina

Základní sestava Fiorentiny bez českého reprezentanta Antonína Baráka.

19:34
7. 6. 2023
Fiorentina

Na stadion dorazili i hráči Fiorentiny. Antonín Barák v základní sestavě nebude. Figuruje mezi náhradníky.

17:28
7. 6. 2023
Fiorentina

Minimálně mediální tým Fiorentiny už dorazil do Edenu.

15:30
7. 6. 2023
Fiorentina

Sice Praha, ale západní ceny. Pivo ve fanzóně Fiorentiny na Výstavišti pořídíte za stovku, různé stánky zároveň nabízejí různé směnné kurzy. Někde je euro na 22 korun, jinde za 20.

Bilance v sezoně: 48/0

Gólostroj od něj nečekejme, ale marocký středopolař dokáže skvěle propojit obranu s útokem, technicky je na vysoké úrovni a případný triumf v Konferenční lize by mu mohl přinést vytoužený přestup. Poté, co čaroval na MS v dresu Maroka, se o jeho služby zajímala Barcelona.

Arthur Cabral (25)
útočník
Bilance v sezoně: 47/17

Musí na sobě ještě pořádně makat, aby pronikl mezi top střelce Serie A. Na poli Konferenční ligy byl však brazilský útočník pro „fialky“ nepostradatelný. S 8 góly je nejlepším střelcem týmu v soutěži a kouč Italiano prostě lepšího kanonýra v současnosti nemá.

Nikola Milenkovič (25)
obránce
Bilance v sezoně: 41/3

Na srbském stoperovi stojí obrana týmu z Florencie už pátou kompletní sezonu. Beci se kolem něj točí, přicházejí a odcházejí, on zůstává. V posledním kole Serie A nehrál ani minutu, Italiano potřebuje mít lídra obrany odpočatého.

Sofyan Amrabat je jednou z největších hvězd Fiorentiny
Zprávy ze dne 6. 6. 2023
18:46
6. 6. 2023
Fiorentina

Na obhlídce stadionu už i Antonín Barák a spol.

Co se stane, když Fiorentina vyhraje?
„Vypuklo by bláznovství. Už po příletu by fanoušci čekali na letišti na motorkách a všem možném, aby tým doprovodili na stadion. Zažil jsem něco podobného, když jsme po dlouhé době porazili Juventus, na letišti nás vítalo asi sedm tisíc fanoušků, na stadionu jich čekalo zhruba 35 tisíc," vzpomíná Tomáš Ujfaluši. Celý rozhovor před finále čtěte ZDE.