Vyloučení rozhodlo, o deseti se hrát nedá, zlobil se Rajtoral
ROZHOVOR - Stejně jako spoluhráči si užíval perfektní začátek, ve kterém Barcelonu přehrávali. Jenže penalta, gól a červená průběh zápasu otočila. "Prohráli jsme čtyři nula, ale odehráli to se vztyčenou hlavou," hodnotí utkání plzeňský bek František Rajtoral. Co zápas rozhodlo, je jasné. 24. minuta, ve které Messi otevřel gólový účet utkání...
Pětadvacetiletý obránce odehrál dobré utkání, spolu s dalšími hráči statečně vzdoroval nájezdům Messiho, Fabregase a dalších.
"Do zápasu jsme vstoupili dobře, aktivně, nezalezli jsme. Drželi jsme balon, vytvořili si i velkou šanci. Pak přišlo vyloučení, to byl zlomový moment," vystihl zápas Rajtoral.
Byla ta červená oprávněná?
"Já nevím, nejsem rozhodčí. Ten to posoudil tak, že dal červenou kartu. Věřil jsem, že když už to je penalta, bude aspoň žlutá. Rozhodl se takhle, museli jsme na to zareagovat. O deseti lidech proti Barceloně, to je strašně těžký."
Bylo to vyloučení hodně přísné?
"Jsem protihráč, takže bych rád, aby penalta nebyla nebo aby rozhodčí dal jen žlutou kartou. Když z té situace byl gól, penalta a ještě červená, to zápas hodně ovlivní."
Takže Messiho penalta zápas rozhodla?
"Určitě. Jak říkám, proti Barceloně hrát v deseti lidech, to se nedá. Když člověk hraje v jedenácti, má pocit, že jsou na hřišti dva navíc. V deseti, to je ještě horší."
"To si nemyslím. Byl to zápas v Lize mistrů, o nějakém připískávání se nemůžeme bavit. Aspoň je to další zkušenost do budoucna."
Zápas jste rozjeli parádně, Petržela měl stoprocentní šanci. Pak přišla červená a všechno bylo pryč. Neměl jste pocit bezmoci?
"Možná v tomhle je fotbal krásný. Chvíli jste nahoře, pak se to během vteřiny obrátí. Ale musím říct, že ani v deseti jsme úplně nezalezli. Zase to nejde úplně otevřít, pak by to nebylo čtyři nula, ale třeba osm. I v deseti jsme si vytvořili velkou šanci."
Kazí červené karta dojem ze zápasu?
"Ne, že by s tím člověk počítal. Ale v zápase taková situace přijde a musíme se s tím smířit. Škoda, že minule na Barceloně jsme nevystřelili. Teď jsme si vytvořili velké šance, chyběl tomu gól.
Jak moc těžké bylo v deseti bránit hvězdy Barcelony?
"Hodně těžký. Oni si dají balon dřív, než k nim člověk přiběhne. Je to o dodržování systému, zavírání doleva, doprava. Pak jen čekat na nějakou šanci, kdy oni zkazí balon."
Trenár Vrba říkal, že si budete muset dát pozor na Messiho. A on vám nakonec dal tři góly. Dá se vůbec nějak bránit?
"My nejsme takoví, že bychom bránili jen Messiho, to v tomhle velkém fotbale nejde. Prokázal, že je nejlepší hráč na světě, nějaké mluvení o jeho krizi je zbytečné."
Dostali jste čtyři góly, ale diváci po utkání tleskali. Co říkáte na atmosféru utkání?
"Kdybychom zápas odehráli bojácně nebo se sklopenou hlavou, diváci by to vycítili. I když jsme dostali čtyři góly, tak se nemáme za co stydět. Čtyři nula je hodně, ale člověk to neovlivní. Chtěli jsme dostat co nejmíň, což se nepovedlo. Ale myslím, že jsme to odehráli se vztyčenou hlavou."