Autor: fot
1
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

PŘEHLED ZÁPASŮ V LM | VIDEO | Pět dvojbojů už za sebou mají v Lize mistrů Barcelona a Chelsea, teď si to v semifinále oba giganti rozdají znovu. Zatím má lepší bilanci katalánský klub. Ve vyřazovacích bojích šla dál třikrát ze čtyř případů (páté dvojutkání se odehrálo v jedné ze skupin).

2008/2009 Semifinále

Barcelona - Chelsea 0:0

Propracovaná obranná taktika nizozemského kouče Hiddina s jediným hrotem Drogbou slaví úspěch. Anglický tým však také podržel brankář Petr Čech, jenž vychytal šance Henryho a Alvese.

Chelsea - Barcelona 1:1

Čtyř pokutových kopů (dva fauly, dvakrát hraní rukou) se dožadují domácí, norský sudí Ovrebo je proti. Essienův gól nestačí, londýnský klub posílá do kytek šťastná rána Iniesty v 93. minutě...

Připomeňte si sporné penaltové zákroky:

2006/2007 Základní skupina

Chelsea - Barcelona 1:0

V brance domácích stojí Hilario, český reprezentant Petr Čech je po zranění hlavy ve stavu nemocných. Takticky vedený souboj naklání na stranu Chelsea jednou vydařenou trefou Drogba.

Barcelona - Chelsea 2:2

Bezstarostná přestřelka, do další fáze postupují oba týmy. Katalánský tým dvakrát vede, hosté však dokážou vždy vyrovnat, Drogba to podruhé stíhá v 93. minutě. Čech u toho ještě není.

2005/2006 Osmifinále

Chelsea - Barcelona 1:2

Vyloučení Del Horna ve 37. minutě vrhá Chelsea do zoufalého boje. Motta ji sice vlastním gólem posílá do vedení, ale pak ho napodobuje kapitán domácích Terry. Rozhodující úder zasazuje Eto‘o.

Barcelona - Chelsea 1:1

Mág Mourinho na lavičce hostů nic nevymyslel, naději drží skvělý Petr Čech. V 78. minutě uklidňuje domácí Ronaldinho, Lampardovo vyrovnání z penalty v 92. minutě není hojivou náplastí.

2004/2005 Osmifinále

Barcelona - Chelsea 2:1

Vlastní gól Belettiho dává hostům nečekanou příležitost, ale Drogbovo vyloučení ve druhém poločase naděje hatí. V rozmezí šesti minut překonávají Čecha legionáři Maxi Lopez a Eto´o.

Chelsea - Barcelona 4:2

Ohromný nástup domácích, ve 20. minutě vedou 3:0. Pak ovšem zabírá ještě do poločasu dvěma góly Ronaldinho, kapitán Terry však nakonec posílá do dalšího kola Chelsea.

Messi se trefil do sítě AC dvakrát, pokaždé z pokutového kopu

1999/2000 Čtvrtfinále

Chelsea - Barcelona 3:1

Během čtyř minut (30. - 34.) získávají domácí tříbrankový náskok, dvakrát se trefuje norský pořez Flo, jednou italský umělec Vialli. Figo, Zlatý míč roku 2000, však ve druhé půli nadějně snižuje.

Barcelona - Chelsea 5:1 po prodl.

Příboj duní tentokrát ze Středozemního moře. Zápas končí stejným skóre, v 85. minutě zahazuje Barcelona (Rivaldo) penaltu. V prodloužení si Rivaldo troufá na další penaltu a vše končí Kluivert.