Český fotbal má jistotu. Vyšle dva týmy do boje o Ligu mistrů | iSport.cz
27. února 2014 • 22:00

Český fotbal má jistotu. Vyšle dva týmy do boje o Ligu mistrů

Autor: kah
Plzeňský kapitán Pavel Horváth v souboji se sparťanským obráncem Kadeřábkem
TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Marek Suchý a jeho Basilej na dálku pomohla českému klubovému fotbalu. Švýcarský klub totiž vyřadil Maccabi Tel Aviv a tím pádem mají kluby Gambrinus ligy jednu jistotu. V pohárové sezoně 2015/2016 se o účast v Lize mistrů pokusí dva týmy – šampion a vicemistr.Po odvetách druhého kola Evropské ligy je jasné, že Česko už nemůže v tabulce koeficientů ztratit patnáctou pozici. Právě ta, jako poslední, zajišťuje dva celky v kvalifikaci: jeden v mistrovské části, druhý v té náročnější, nemistrovské, kde se může střetnout s třetími či čtvrtými celky z největších evropských lig.

Navíc zůstane zachován počet startujících klubů v Evropské lize (3), takže se celkový počet zástupců tuzemské nejvyšší soutěže zvýší o jeden.

Pozici Česka do dalších navíc ještě může vylepšit Viktoria Plzeň, která postoupila do osmifinále Evropské ligy přes Šachtar Doněck.

Pro příští ročník (2014/2015) se kvóta nemění, do boje o Champions League půjde pouze mistr, další tři celky se představí v předkolech Evropské lize.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud