Jan Vacek
28. července 2015 • 04:50

Maccabi musí proti Plzni útočit. Nastal čas Aidina Mahmutoviče?

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z IZRAELE | Jeví se to jako zcela logický řetězec. Maccabi Tel Aviv disponuje lepším útokem než obranou, začíná na vlastním stadionu, kde prohrálo jediný z posledních 57 soutěžních zápasů. Veškeré předpoklady pro to, aby se družina trenéra Slaviši Jokanoviče hnala mocně kupředu. Plzeňská odpověď? S největší pravděpodobností Aidin Mahmutovič.Když bosenský útočník v zimě přestoupil z Teplic do Plzně, očekávalo se, že se stane neotřesitelnou jedničkou plzeňského útoku. Jenže to platilo jen v několika zápasech, v závěru jarní části ho odsunul do role čekatele ve výborné formě hrající Jan Holenda. A stejná hierarchie mezi útočníky panuje i v úvodu nové sezony, do ostrých duelů proti Liberci a Slavii naskočil od první minutě shodně potetovaný bijec.

V úvodním duelu třetího předkola Ligy mistrů na hřišti Maccabi Tel Aviv by se to ovšem mělo změnit. Očekává se totiž, že Maccabi bude před svými fanoušky velice aktivní a požene se za ztečí plzeňské branky. Logicky, pokud má někde izraelský celek přednost, je to právě ve hře dopředu.

Před českou odvetou si navíc potřebuje připravit co nejlepší výchozí pozici. Otevřená hra ovšem přímo vybízí Viktorii, aby vsadila na rychlé protiútoky. Na variantu, která padne Aidinu Mahmutovičovi jako ulitá.

„Stopeři Ben Haim a García stárnou, už postrádají potřebnou rychlost. Obrana Maccabi je zranitelná,“ potvrzuje izraelský novinář Joshua Halickman. A právě rychlost je hlavní devízou bosenského ostřelovače, jenž rád manévruje na ofsajdové linii a bleskovými náběhy ničí defenzivy soupeřů.

Pravděpodobná sestava Plzně

Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava - Kopic, Kolář, Kovařík - Mahmutovič (Holenda)

Koubek už má o sestavě jasno

V úterý k tomu bude mít podle všeho ideální příležitost. Plzeňský trenér Miroslav Koubek však zůstal věrný své zvyklosti a o složení základní jedenáctky na předzápasové tiskové konferenci nemluvil.

„O sestavě máte vždycky jasno už dva tři dny předem. Den před utkáním máte všechno v hlavě, ale pak má jeden hráč žaludeční problémy, druhého zase bolí v krku,“ usmál se zkušený stratég. „Jasno o sestavě ale máme,“ dodal už s vážnou tváří.

Ani na patnáct minut otevřený trénink pro novináře nenapověděl, kdo se postaví na hrot západočeské letky. Podle informací deníku Sport je to ovšem právě Mahmutovič, komu Koubek svěří ofenzivní žezlo. A je to zcela pochopitelný krok. Nedá se očekávat, že bude Viktoria hrát do plných. Naopak.

Spíše bude využívat děr v obraně soupeře. A přesně kvůli těmto momentům Plzeň hvězdného útočníka kupovala. Aby dodal brejkové hře Viktorie údernost. Pokud se potvrdí zvěsti, které kolují kolem izraelského velkoklubu, bude Mahmutovič v úterý večer ve svém živlu.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slavia 2:1

Fotbalisté Plzně slaví úvodní výhru sezony nad Slavií
Fotbalisté Plzně slaví úvodní výhru sezony nad Slavií

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze