5. srpna 2015 • 16:06

CSKA dostalo trest za chuligány. Ruská média se bojí duelu na Spartě

Autor:
Fanoušci CSKA Moskva při zápase Ligy mistrů v Plzni v sezoně 2013/2014
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise ruského fotbalového svazu dnes potrestala CSKA Moskva za rasistické skandování fanoušků při sobotním ligovém utkání s dagestánským týmem Anži Machačkala. Trest ve formě uzavření domácího kotle na jeden zápas na tým dopadl těsně před dnešním odvetným zápasem 3. předkola Ligy mistrů se Spartou v Praze.Podle ruské agentury TASS se chováním fanoušků CSKA zabývá nejen vedení ruského fotbalu, ale i vyšetřovací orgány ministerstva vnitra. Svazoví činovníci v čele s šéfem disciplinární komise Arturem Grigorjancem prý považují za jisté, že v kauze bude zahájeno trestní stíhání.

Mezi ruskými sportovními komentátory panují před dnešním utkáním obavy, protože fanoušci CSKA jsou nevybíravým chováním proslulí. Podle moskevského rozhlasu bude zápas v Praze pro ruské fotbalisty komplikovaný nejen na hřišti, ale možná ještě víc v hledišti.

"Spousta chuligánských výtržností fanoušků přivedla CSKA na okraj diskvalifikace z evropských pohárových soutěží. Budou-li se opakovat loňské zářijové incidenty z utkání s AS Řím, UEFA nebude mít s moskevským týmem slitování," uvedla rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Klub loni za rasistické projevy a řádění chuligánů při zápase v Římě musel odehrát dva zápasy Ligy mistrů bez diváků a zaplatit pokutu 100.000 eur. CSKA už má na svém kontě dlouhou řadu trestů, a pokud se výtržnosti budou opakovat, hrozí klubu diskvalifikace.

Vše o zápasech Plzně a Sparty o Ligu mistrů najdete ZDE »

Duel Sparta - CSKA Moskva sledujte ONLINE ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze