15. září 2015 • 04:50

Startuje Liga mistrů! S placenými přenosy i smutným českým rekordem

Autor:
 • Ligu mistrů vyhrála Barcelona, porazila ve finále Juventus Ligu mistrů vyhrála Barcelona, porazila ve finále JuventusFOTO:

  Tak jsme se dočkali! Populární Liga mistrů dnes odstartuje prvními zápasy v základních skupinách. Letos se fanoušci mohou opět těšit na nelítostný souboj Lionela Messiho a Cristiana Ronalda v předhánění o trůn patřící nejlepšímu střelci. Český fotbal zažije jeden smutný rekord a úplnou novinkou pro televizní diváky je, bude poprvé drtivá většina zápasů vysílat na placeném kanálu. Podívejte se, co zajímavého nabídne hlavní fáze milionářské soutěže.

 • Souboj Messi vs. Ronaldo

  Ronaldo a Messi budou bojovat o krále střelců.Ronaldo a Messi budou bojovat o krále střelců.

  Bez těchto dvou by soutěž nebyla takovým fenoménem. Oba mají na kontě 77 branek a jsou to právě oni, kdo každý rok soupeří o krále střelců. Když se na jaře ve vyřazovací části dvakrát trefil Lionel Messi do sítě Bayernu, poskočil před Ronalda a vedl v historické tabulce o jeden gól. To si Portugalec nemohl nechat líbit a o pár dní později už byli oba na stejné metě. V novém ročníku mohou rekord ještě zvednout. Magická hranice sto nastřílených branek se pomalu blíží.

 • Nováčci

  Lars Stindl se spoluhráčem Raffaelem z Gladbachu.Lars Stindl se spoluhráčem Raffaelem z Gladbachu.

  Celkem tři nováčci se dostali tentokrát do elitní společnosti. Poprvé si ji zahrají týmy kazašské Astany a německé Borussie Mönchengladbach. Velkou neznámou bude především belgický mistr Gent. 

 • LM se stěhuje na placený kanál

  O2 Sport bude vysílat většinu utkání Ligy mistrů.O2 Sport bude vysílat většinu utkání Ligy mistrů.

  S novou sezonou přicházejí velké změny. Zatímco dřív na českém trhu přenosy vysílaly převážně volně šiřitelné televize, letos si musí fanoušci zaplatit, aby viděli na novém kanálu O2 Sport  130 zápasů včetně finále a obou semifinále. Výjimkou bude vždy jedno utkání každý týden, které poběží na ČT Sport. Veřejnoprávní stanice bude mít právo první volby z úterních zápasů a spolu s O2 bude vysílat finále.

 • Pouze dva Češi

  Petr Čech bude Arsenalu krýt záda i v Lize mistrů.Petr Čech bude Arsenalu krýt záda i v Lize mistrů.

  Smutný rekord zažije se startem základních skupin český fotbal. Po úspěšných letech, kdy v základních fázích bylo v řadách evropských klubů k vidění mnoho českých legionářů, přichází ročník s pouhými dvěma zástupci z Arsenalu. Fakticky však do podzimních bojů zasáhne pouze brankář Petr Čech, Tomáš Rosický kvůli zranění zřejmě skupinovou fázi vůbec nestihne.

 • Kam na finále?

  Takhle vypadá slavné San Siro zvenku.Takhle vypadá slavné San Siro zvenku.

  Celý ročník završí 28. května 2016 finále na milánském San Siru. Prestižní souboj dvou nejlepších celků v evropských pohárech se zde odehraje již počtvrté. Naposledy se na něm hrálo v sezoně 2000/01, kdy trofej získal Bayern Mnichov pod vedením trenéra Hitzfelda.

 Klasická verze
Mobilní verze