Kouč City podpořil fanoušky: Máte právo bučet při hymně LM | iSport.cz
3. listopadu 2015 • 15:53

Kouč City podpořil fanoušky: Máte právo bučet při hymně LM

Autor: pta
Trenér Manuel Pellegrini podpořil právo fanoušků Manchesteru City na protest proti UEFA
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Protesty proti UEFA? Nepřípustné. I tak by mohlo znít jedno z pravidel až úzkostlivě dodržovaných při zápasech Ligy mistrů. Trenérovi Manchesteru City Manuelu Pellegrinimu se však nezamlouvá, že jeho klubu hrozí trest za to, když fanoušci před začátkem domácího utkání se Sevillou (2:1) bučeli během známé hymny Champions League.Ve vztazích fanoušků anglického velkoklubu k UEFA je cítit napětí už delší dobu. Loni se jim nelíbilo, že se při utkání na stadionu CSKA Moskva dostalo na stadion 650 příznivců jejich soupeře. Hlediště přitom mělo zůstat kvůli disciplinárnímu trestu prázdné a oni sami v předstihu utratili peníze za cestu zbytečně. Proto ten odpor.

Při známé melodii dali najevo příznivci vedoucího týmu Premier League nesouhlas bučením už několikrát. Ve svém boji se mohou spolehnout na podporu z vlastního klubu. „Myslím, že má každý právo bučet, nebo protestovat proti různým věcem,“ řekl Pellegrini na tiskové konferenci před dnešním utkáním v Seville. Ještě přímější byl kapitán Vincent Kompany, který disciplinární řízení považuje za „vtip.“ „Není nic svatého na hymně Ligy mistrů,“ sdělil novinářům.

Jasno o tom, zda čeká Manchester City nějaký postih, bude 19. listopadu po zasedání disciplinární komise UEFA.

 

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud