17. února 2016 • 09:19

Ronaldo utekl z tiskovky. Naštvaly ho otázky na góly a Barcelonu

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

AS ŘÍM – REAL 20:45 ONLINE | Velmi zajímavé divadlo sledovali novináři na úterní předzápasové tiskové konferenci před osmifinále Ligy mistrů mezi AS Řím a Realem Madrid. Reportérům odpovídala dvojice Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo. Současná největší hvězda Realu ale od žurnalistů utekla předčasně. Ronaldo většinu času působil velmi podrážděně. Nejvíc ho vytočila otázka na střílení branek na venkovních hřištích. Po ní se sebral a na římském stadionu opustil tiskový sál.Real Madrid čeká večer velmi důležitý duel, chystá se první osmifinále Ligy mistrů na hřišti AS Řím. Nervozita je patrná i na největší hvězdě. Místo, aby se Cristiano Ronaldo tvářil uvolněně a snažil se užívat poslední den před bitvou v Římě, vytáčel se takřka při každé otázce.

Místnost pro novináře byla nabitá k prasknutí. Celý sál se těšil na slova jednoho z nejlepších fotbalistů světa. Vedle Cristiana Ronalda navíc seděl nový kouč Realu Zinedine Zidane, žijící fotbalová legenda.

Ronaldo na dotazy odpovídal velmi podrážděně. Sice v letošní sezoně ve 30 zápasech nastřílel 32 branek, stále ale není spokojený. Vyhlášený perfekcionista je evidentně alergický na dotazy týkající se hvězdného tria Barcelony Messi, Suárez, Neymar.

Otázka reportéra: „Messi, Suárez i Neymar jsou dobří kamarádi. Pomáhá jim to ve výkonech na hřišti?“

Reakce Cristiana: „To říkáte vy. Jak můžete vědět, že mají opravdu takhle dobré vztahy? Jen z toho, že se to někde píše?“ namítl Ronaldo a ihned uvedl příklad ze své vlastní kariéry.

VIDEO: Cristiano Ronaldo předčasně odchází z tiskové konference 

„V Manchesteru United jsem hrál s Paulem Scholesem, Ryanem Giggsem nebo Rio Ferdinandem. Říkali jsme si pouze zdvořilostní fráze typu ‚dobré ráno‘, ‚dobrý večer‘, ale na hřišti jsme byli impozantní,“ vysvětloval 31letý šutér. „Se spoluhráči se vzájemně nepusinkuji ani neobjímám. Nechodím na večeře s Balem nebo Benzemou, nezvu je k sobě domů. Důležité je, abychom si rozuměli na hřišti. Společné večeře nebo polibky neznamenají vůbec nic,“ odsekl Ronaldo.

Na to později reagoval Rio Ferdinand v pořadu britské stanice BT Sport. „Tak tímhle mě dostal. Vždyť jsme bydleli vedle sebe. Neuvěřitelné,“ usmál se někdejší stoper United. „Vlastně jsem si z něj dělal srandu v šatně. Nosil úzké kalhoty, chtěli jsme ho za to trestat. Myslím, že se mu to moc nelíbilo.“  

Tisková konference Realu pokračovala v podobném duchu i v dalších minutách. Když byl Ronaldo tázán na penaltový trik dvojice Messi, Suárez z víkendového duelu proti Celtě Vigo, odpověděl stroze. „Vím, proč to (Messi) takhle udělal. Víc k tomu ale říkat nebudu.“

Poslední kapkou byla otázka na Ronaldovu venkovní formu. Nejlepší střelec Realu totiž už čtyři zápasy neskóroval na hřišti soupeře. Italské novináře logicky zajímalo, zda smolnou sérii zlomí večer proti římskému AS.

„Můžete mi vyjmenovat jednoho hráče, který dal venku víc gólů než já od doby, co jsem ve Španělsku?“ obrátil se přímo na novináře. „Nemůžete, protože žádný takový neexistuje. Díky a nashledanou,“ rozloučil se v portugalštině, aniž by čekal na překlad do italštiny.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze