Plzeň i Liberec znají pohárové soupeře. Mistr pojede do Ázerbajdžánu

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně i Liberce znají své soupeře pro boje v evropských pohárech. Český mistr se ve třetím předkole milionářské Ligy mistrů utká s Karabachem z Ázerbájdžánu. V Evropské lize si také ve třetím předkole zahraje Liberec s rakouskou Admirou Mödling.

Fotbalisté Viktorie Plzeň narazí v 3. předkole Ligy mistrů na ázerbájdžánský Karabach, který po domácí výhře 2:0 remizoval v odvetě na hřišti lucemburského šampiona Dudelange 1:1. V 37. minutě duelu neproměnil domácí David Turpel penaltu, ujala se až střela senegalského útočníka Momara N'Diayeho 20 minut před koncem.

Poté se šance střídaly na obou stranách, ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal Brazilec Reynaldo a definitivně zpečetil postup Karabachu.

První zápas třetího předkola se odehraje 26. července v Plzni, odveta o týden později v Ázerbájdžánu.

Vizitka ázerbájdžánského fotbalového klubu FK Karabach, soupeře Viktorie Plzeň v 3. předkole Ligy mistrů:

Rok založení: 1951
Klubové barvy: černá, modrá a bílá
Největší úspěchy: 4x mistr ligy (1993, 2014-16), 5x vítěz domácího poháru (1993, 2006, 2009, 2015-16)
Stadion: Tofika Bachramova v Baku (kapacita 31.200 diváků)
Trenér: Gurban Gurbanov
Současné opory: Ibrahim Šehič, Rašat Sadygov, Richard Almeida, Dani Quintana, Reynaldo
Zápasy proti českým (čs.) týmům v evropských pohárech: 1997/98, 1. předkolo EL: Jablonec - Karabach 5:0 a 3:0
Ostatní: jeden ze dvou ázerbájdžánských týmů, které nikdy nesestoupily z tamní nejvyšší soutěže; předloni Karabach po 21 letech získal druhý titul, od té doby vládne; v sezoně 2014/15 poprvé postoupil do skupinové fáze Evropské ligy, totéž zopakoval i v předchozím ročníku; kvůli nestabilní politické situaci v Karabachu hraje své domácí zápasy v Baku; klubu se přezdívá Jezdci.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Astana (Kaz.) - Žalgiris Vilnius 2:1 (1:0)
Branky: 31. a 90.+2 Aničič - 57. Elivelto. První zápas 0:0, postoupila Astana.

F91 Dudelange (Luc.) - Karabach (Ázerb.) 1:1 (0:0)
Branky: 71. N'Diaye - 90.+4 Reynaldo. První zápas 0:2, postoupil Karabach.

Liberec bude hrát v Rakousku

Soupeřem fotbalistů Liberce v 3. předkole Evropské ligy bude rakouský tým Admira Mödling, který v odvetě 2. předkola na hřišti soupeře porazil ázerbájdžánský celek Käpäz Gandža 2:0. V první půli otevřel skóre Christoph Knasmüllner, po přestávce zpečetil postup Admiry střídající Patrick Schmidt.

První zápas skončil před týdnem domácím vítězstvím Admiry 1:0, jediným střelcem utkání byl Dominik Starkl. Ten dnes musel střídat už v 38. minutě, na jeho místo přišel právě Schmidt.

První zápasy 3. předkola jsou na programu 28. července, odveta v Liberci se uskuteční 4. srpna.