Pivarník připustil posily. Chceme dělat fanouškům radost, zářil Krmenčík | iSport.cz
3. srpna 2016 • 16:21

Pivarník připustil posily. Chceme dělat fanouškům radost, zářil Krmenčík

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Unavení, ale šťastní a se splněným úkolem, tedy postupem do play off Ligy mistrů. V takovém rozpoložení se vrátili fotbalisté Viktorie Plzeň z náročné mise v Ázerbájdžánu. Času na odpočinek po vyřazení Karabachu ale příliš nezbývá, už v neděli hraje český mistr doma ligu proti Bohemians. "Je to uklidnění, naše hra se bude zlepšovat," věří gólman Matúš Kozáčik.V Plzni si hluboce oddechli, přemožením Karabachu přiteče do klubové pokladny 145 milionů korun. "Povedl se nám první krůček, který jsme chtěli udělat. Teď máme před sebou dva ligové zápasy a pak se začneme chystat na play off," zůstává nohama na zemi trenér Roman Pivarník.

"O peníze se hraje, ale pro nás to byl hlavně důležitý sportovní úspěch a základní cíl, který jsme měli. To byl postup do evropských pohárů," dodává Matúš Kozáčik. "Jednoznačně ten postup přinese uklidnění. Naše hra i celý projev se budou zlepšovat," věří.

Západočeským hrdinou byl Michael Krmenčík. 23letý odchovanec šel na plac ve druhém poločase a v 85. minutě trefil postupové vyrovnání. "Teď máme úsměv na tváři, jsme hrozně rádi. Na konci to byl lauf a padlo to tam. Chceme dělat fanouškům radost a pokusíme se dojít co nejdál," raduje se vytáhlý útočník.

Jako střídající hráč se dostal velkých pochval i od spoluhráčů. "Poplácali mě po ramenou a říkali, že děkují," usmíval se mladý plzeňský střelec.

Pivarník: Potřebujeme se dostat do herní pohody

Trenér Pivarník připustil, že klub v případš postupu do základní skupiny Ligy mistrů ještě bude uvažovat o rozšíření kádru. "Nevím, jestli to stihneme, času není moc. Ale hráče si vytipováváme průběžně a bavíme se o nich, abychom pak netápali. Pokud postoupíme dál, určitě mužstvo budeme chtít posílit. Uvidíme, jestli půjdeme s tímhle kádrem, nebo uděláme jednu, dvě posily," prozrazuje západočeský kouč.

Trenér dobře ví, že s Plzní má na čem pracovat. Jenže prostoru příliš není, nadcházející program týmu je extrémně nabitý. "Času na práci je hrozně málo. Musíme se zlepšovat přes zápasy, v tom krátkém týdnu jsme schopni zvládnout jen jeden takticko-technický trénink," uvědomuje si Pivarník.

Krmenčík: Trenér teď bude mít klid na práci

Kozáčik: Hráli jsme na postup a na výsledek, důležité je, že se to zvládlo

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud