23. listopadu 2016 • 10:38

Protest proti reformě Ligy mistrů. Ať nehodují jen giganti, vzkázali v Kodani

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liga mistrů předplacená pro týmy z nejsilnějších soutěží? Plánovaná reforma prestižní fotbalové soutěže vzbuzuje vášnivé diskuze. Svůj názor na ni dali jasně fanoušci FC Kodaň při včerejší remíze 0:0 s Portem. Na jejich choreografii hodují u stolu pouze tradiční velkokluby, což příznivci dánského mistra nepovažují za férový přístup.Jak oznámila UEFA, už je jisté, že nově si polovinu z 32 míst v základních skupinách rozdělí čtyři nejsilnější soutěže v Evropě (momentálně Anglie, Španělsko, Německo a Itálie), které budou mít jistotu čtyř účastníků. Na jejich tlak doplatí menší země. Podle informací deníku Sport třeba i Česko (více čtěte ZDE>>>), které mělo získat jisté místo v základní skupině pro ligového šampiona jako momentálně 11. země v žebříčku koeficientů. Z toho zřejmě sejde, ačkoliv oficiálně ještě nové pořádky v Champions League nebyly potvrzené.

A v Dánsku, kterému patří v žebříčku koeficientů 18. místo, to budou mít tamní kluby pravděpodobně ještě těžší. Do kvalifikace Ligy mistrů tam jde pouze vítěz domácí soutěže. Právě Kodani se přesto letos podařilo projít z druhého předkola až mezi elitu a před posledním kolem má stále naději na postup do jarního osmifinále. Další tři týmy z Dánska pak hrají kvalifikaci Evropské ligy.

„Respekt a fair play pro všechny kluby v Evropě – ne jen pro pár vyvolených od UEFA,“ napsali fanoušci pod transparent, kde u stolu zasedly postavy představující Paris St. Germain, Bayern Mnichov, Real Madrid, Chelsea, Barcelonu a Juventus. Přestože se zástupcům malých zemí změny nelíbí, je nevyhnutelné, že se s nimi budou muset smířit. "Je to zklamání, ale musíme to respektovat," řekl k tomu už dříve záložník Sparty Bořek Dočkal.

720p 480p 360p 240p
Dočkal a Kadlec se vyjadřují ke změnám kvalifikace do Ligy mistrů

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze