SESTŘIHY: Senzační Monako! Porazilo City 3:1 a postupuje, slaví i Atlético

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Monaka to dokázali! Po bláznivém prvním duelu osmifinále Ligy mistrů, kdy prohráli s Manchesterem City 3:5, doma zvítězili 3:1 a slaví postup do čtvrtfinále. Ten si zajistilo také Atlético Madrid, které doma remizovalo s Leverkusenem 0.0, ale první zápas ovládlo 4:2. Los čtvrtfinále je na programu v pátek a vedle Monaka s Atléticem v něm budou také nováček soutěže Leicester, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Juventus Turín, Barcelona a obhájce trofeje Real Madrid.

Monaco vstoupilo do zápasu ve velkém stylu a v prvním poločase soupeře zcela vymazalo. Už v osmé minutě otevřel skóre Mbappé a po půlhodině hry přidal druhou branku Fabinho. Manchester City naopak ani jednou nevystřelil a ve vápně domácích si dokonce připsal pouhý jediný dotek s míčem.

SESTŘIH Ligy mistrů: Monako - Manchester City 3:1. Mladíci srazili favorita

Domácím ale došel po přestávce dech a dlouho je při šancích Agüera držel ve hře brankář Subašič. V 71. minutě už však nestačil na dorážku Saného a Manechester City měl na dosah čtvrtfinále. Monako si ale vzápětí pomohlo standardní situací, po které mu zajistil postupový dvoubrankový rozdíl hlavou Bakayoko.

Monaco tak dalo vzpomenout na rok 2004, kdy v Lize mistrů došlo až do finále. Tehdy ve čtvrtfinále prohrálo první zápas s Realem Madrid 2:4, ale po výhře 3:1 postoupilo dál. Naopak trenér Pep Guardiola nebude na jubilejní 100. zápas v evropských pohárech vzpomínat v dobrém.

Hosté: 71. Sané

Domácí: Subašić – Sidibé, Raggi (70. A. Touré), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (C) (90+1. Dirar), Mbappé (81. Moutinho).

Hosté: Caballero – Sagna, Stones, Clichy (84. Iheanacho), Kolarov – Sané, Fernandinho, Silva (C) – De Bruyne, Agüero, Sterling.

Domácí: De Sanctis, Dirar, Jorge, Moutinho, Diallo, Touré

Hosté: Bravo, Zabaleta, Navas, Delph, Otamendi, Touré, Iheanacho

Domácí: Bakayoko, Germain, Lemar

Hosté: Sagna, De Bruyne, Sterling

Také Leverkusen musel vymazat dvoubrankové manko, ale brankáře Jana Oblaka nedokázal překonat ani jednou. Slovinský reprezentant zazářil především v 68. minutě, kdy nejprve zlikvidoval Brandtovo sólo a poradil si i s dorážkou Vollanda.

SESTŘIH Ligy mistrů: Atlético - Leverkusen 0:0. Oblak předvedl luxusní zákroky

Španělský celek, který v minulém ročníku prohrál ve finále s Realem Madrid na penalty, nakonec s Leverkusenem uhrál bezbrankovou remízu a počtvrté za sebou postoupil do čtvrtfinále.

Atlético Madrid
0:0
ONLINE
15. března
20:45
Bayer Leverkusen

Domácí: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández – Saúl, Koke, Partey, Ferreira-Carrasco (71. Savić) – Á. Correa (64. Gaitán), Griezmann.

Hosté: Leno (C) – Hilbert, Jedvaj, Dragović, Wendell – Bellarabi, Baumgartlinger, Kampl, Brandt (78. Bailey) – J. Hernández (81. Mehmedi), Volland (88. Aránguiz).

Domácí: Moyà, Gaitán, Savić, Torres, Juanfran, Moreno, Cerci

Hosté: Özcan, Aránguiz, da Costa, Mehmedi, Pohjanpalo, Jurčenko, Bailey

Domácí: J. Giménez, Gaitán

Hosté: Jedvaj, Baumgartlinger

Sergej Karasev – Anton Averjanov, Tichon Kalugin (všichni Rusko)