Jakub Dvořák
13. dubna 2017 • 19:15

Klopp o útoku na Dortmund: I když byli hráči v šoku, hráli. Jsem na ně pyšný

TOP VIDEA
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Borussii Dortmund strávil dlouhých sedm let. Spousta hráčů, které Jürgen Klopp pro první tým objevil, stále ještě patří mezi opory vestfálského celku. Když se proto současný kouč Liverpoolu v úterý dozvěděl o teroristickém útoku na týmový autobus, byl šokován. „Hodně jsem se o všechny bál,“ řekl Klopp ve čtvrtek anglickým novinářům.Společně slavili úspěchy v bundeslize, kdy přerušil nadvládu Bayernu Mnichov. Dokonce klub z Vestfálska dovedl Jürgen Klopp i do finále Ligy mistrů. Klubu vtiskl novou filozofii. Pod jeho rukama prošel velkou revolucí. Jeho odkaz je nesmazatelný.

Fotbal sbližuje! Tohle dokázal po útocích v Dortmundu

Když se tak dozvěděl o úterních událostech, nevěřil vlastním očím. Zpráva o útoku na autobus Borussie se k němu dostala v okamžiku, když odjížděl z tréninkového centra Liverpoolu.

„Volal mi to Matt (tiskový mluvčí Liverpoolu, pozn. red.). V tu chvíli to pro mě bylo těžké. Vcítil jsem se do situace, ve které byli. Tu cestu z hotelu na stadion znám snad nazpaměť,“ popisoval své první myšlenky. „Hodně jsem se o všechny bál. V autobuse byla spousta lidí, které znám,“ dodal.

SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Monako 2:3. Ostře sledovaný duel rozhodl Mbappé

Běžně jsem s lidmi z Dortmundu v kontaktu, ale tentokrát se mi nechtělo v takové situaci je otravovat svými otázkami. Čekal jsem stejně jako zbytek světa, abych se dozvěděl, co se přesně stalo.“

Rozhodnutí hrát zápas hned druhý den, Klopp chápe. I když rozumí i stížnostem Dortmundu. „Bylo náročné najít jiný termín, zároveň by každý pochopil, kdyby hráči nechtěli hrát,“ uvedl.

„Byl jsem na Borussii velmi pyšný, že byla tak silná a nastoupila. Tým se snažil podat ten nejlepší výkon. I tak ale na klucích, které jsem dřív trénoval, šlo poznat, že jsou stále v šoku. Bylo jim to vidět v očích,“ řekl.

O tom vypovídá i pozápasový rozhovor tureckého záložníka Nuriho Sahina, který Kloppa v Dortmundu zažil. „Než jsem střídal a šel na hřiště, tak jsem vůbec nemyslel na fotbal. Jako by mi to zpětně všechno došlo,“ uvedl po utkání.

Kouč Dortmundu Thomas Tuchel po druhé inkasované brance
Kouč Dortmundu Thomas Tuchel po druhé inkasované brance

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze