Slavná trofej v Česku! V Praze můžete vidět pohár pro šampiona Ligy mistrů

ČTK, iSport.cz
Liga mistrů
Začít diskusi (0)

Do Prahy na 48 hodin zavítala trofej pro šampiony fotbalové Ligy mistrů. Fanoušci budou moci na vlastní oči vidět v nákupním centru Arkády na pražském Pankráci nejcennější klubovou trofej, kterou dosud získali jen čtyři čeští fotbalisté - Marek Jankulovski, Milan Baroš, Vladimír Šmicer a Petr Čech.

"Ušatý pohár" bude k vidění až do pátečního večera a v rámci programu vystoupí i Jankulovski, Šmicer a Baroš spolu s dalšími fotbalisty se zkušenostmi s Ligou mistrů Jaromírem Blažkem a Markem Kinclem. Fanoušci se navíc mohou s trofejí vyfotografovat.

"Pro nás jako partnera Ligy mistrů bylo cílem přivést trofej do České republiky pro širokou veřejnost. Není to jednoduchá věc, protože je to jedna z nejvýznamnějších sportovních trofejí na světě, ale po dlouhých jednáních se to povedlo," řekl generální ředitel společnosti PepsiCo ČR a SR Josef Neumann.

"Jsem moc rád, že mám možnost se touto trofejí znovu pokochat," prohlásil Šmicer, který Ligu mistrů vyhrál v roce 2005 s Liverpoolem poté, co ve finále gólem a proměněnou penaltou v rozstřelu pomohl porazit AC Milán.

"Vzpomínky jsou pořád čerstvé, i když je to už 12 let. Byl to největší úspěch mé kariéry. Neuvěřitelný zápas, o kterém se dodnes v Liverpoolu bavíme, jak se nám to vůbec mohlo povést proti takovému týmu, jako je AC Milán, otočit," dodal.

Věří, že v blízké době čtveřici českých vítězů soutěže rozšíří další. Největší šanci má podle něj útočník Patrik Schick. "Ten má našlápnuto do velkého klubu, teď ho chce Juventus, což už je klub s potenciálem na triumf v Lize mistrů. Jinak zatím nikdo v takovém klubu není. Takže zatím jedině Patrik, pokud přestoupí do velkého klubu. Pak by mohl mít šanci," dodal Šmicer.

Nejcennější klubová fotbalová trofej je v Praze poprvé od roku 2010. Tehdy ji přivezl v rámci evropského turné Luis Figo. Byla vystavena na Staroměstském náměstí a také v Plzni. Stříbrný pohár měří 74 centimetrů a váží 11 kilogramů. Vytvořil ji klenotník Jörg Stadelmann ze švýcarského Bernu. Původní cena je 10 tisíc švýcarských franků (asi 250 tisíc korun), ale reálná hodnota je těžko vyčíslitelná. Tomu odpovídají i bezpečnostní opatření.

"Už jsem podobnou akci absolvoval a trofej je dobře hlídána. Nesmíte se jí ani dotknout. To mohou jen vítězové. Gennaro Gattuso z Milána se jí dotkl v roce 2005 při nástupu na finále a i to nám pomohlo k triumfu," dodal Šmicer.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů