8. srpna 2018 • 18:50

Trnavští fanoušci podpořili Srby. Dostali poděkování, ve hře je ale i trest

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trnavskému Spartaku se doposud v předkolech Ligy mistrů daří na výbornou. Na horké půdě Crvene Zvezdy si připsal cennou remízu 1:1 a před odvetou má tak víc než slibnou výchozí pozici. Trnavští fanoušci, kteří do Bělehradu odjeli, se prezentovali nejen podporou svého celku, ale i skandováním na adresu srbsko-kosovského konfliktu. Celá akce vyvolala reakci domácích fanoušků a může mít také dohru.Na stadionu Rajka Mitiče bývá fanouškům hostujícího týmu většinou dusno. Trnavským příznivcům však tleskalo vestoje téměř 37 tisíc Srbů. Kvůli čemu? Slováci hlasitě vyjádřili podporu Srbům proti odtržení jejich bývalé provincie Kosova.

„Kosovo je srdce Srbije“, znělo ze sektoru Spartaku. Pokřik přitom neušel ani srbským novinářům. „Ve jménu všech Srbů chci poděkovat fanouškům Trnavy za to, že tímto způsobem vyjádřili podporu srbskému národu,“ řekl blaženě jeden z místních novinářů směrem k českému trenérovi Radoslavu Látalovi, který vede slovenský celek.

Na podobné výroky je fotbalová věřejnost od domácích přiznivců zvyklá, skandování vycházející ze sektoru hostí bylo přece jen trochu překvapivější. Na tiskové konferenci nebyl kromě poděkování opomenut ani případný postih. UEFA, která se do politických záležitostí nechce vměšovat, podobné prohřešky trestá i zavřením stadionu. Jen srbské celky by mohly vyprávět…

„Nevím, jaké jsou předpisy, netuším, co se kolem toho bude dít. Snad to nebude velký problém a všechno dobře dopadne,“ odpověděl Látal na otázku novináře o strachu z případného trestu pro slovenský celek.

Samotné téma přitom není pro fotbalové fanoušky žádnou neznámou. Už na mistrovství světa v Rusku se o pořádný rozruch postarali švýcarští Xherdan Shaqiri a Granit Xhaka, kteří oslavovali góly proti Srbsku gestem orla z albánského znaku. Oba od FIFA inkasovali pokutu 225 000 korun.

Na základě deklarece nezávislosti tvoří oblast Kosova od roku 2008 Kosovskou republiku. Většina demokratických statů již její samostatnost uznala, Srbsko ji však i nadále považuje za své území. Podle srbské ústavy z roku 2006 je totiž nezávislá oblast Kosovo nedělitelným státním územím Srbska.

ANKETA: Redaktoři Sportu věří Slavii. V Kyjevě může vstřelit víc než jeden gól
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze