Bez finále, ale v balíku. Více než AS Řím si v Lize mistrů vydělal jen Real | iSport.cz
25. října 2018 • 21:25

Bez finále, ale v balíku. Více než AS Řím si v Lize mistrů vydělal jen Real

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Síly jsem nabíral v karanténě, chci se trenérům ukázat, říká Souček
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finále si s Realem Madrid v posledním ročníku Ligy mistrů střihnul Liverpool, nicméně dle výdělků se může zdát, že si o ušatý pohár místo anglického celku zahrál AS Řím. UEFA zveřejnila množství peněz, které v Champions league v uplynulé sezóně rozdala jednotlivým celkům, a z celkové cifry se protáčí panenky. Jedná se o 1,4 miliardy eur, což je v přepočtu přibližně 36 miliard korun.Ne nadarmo se Lize mistrů říká milionářská soutěž. Hodilo by se říci spíše miliardářská. Zkrátka UEFA nerozhazuje klubům, které se nejslavnější klubové soutěže zúčastní, žádné drobné.

Naposledy se o tom nejlépe přesvědčil Real Madrid. Španělský gigant v minulém ročníku Champions league vyinkasoval dohromady 88,7 milionu eur (cca 2,3 miliardy korun). A to se bavíme pouze o příjmech za dosáhnuté výsledky a finance z televizních práv. Výdělky z prodaných vstupenek na fotbalovou show na obřím stadionu Santiago Bernabeu do toho nejsou zahrnuty.

Teď ale přichází překvapení.

Hned v závěsu za „bílým baletem“ není Liverpool, který Real v kyjevském finále porazil 3:1, nýbrž AS Řím, jehož putování v rámci Ligy mistrů skončilo mezi nejlepší čtyřkou. „Giallorossi“ předvedli například výtečnou čtvrtfinálovou odvetu proti Barceloně, kdy katalánský klub porazili 3:0. I díky tomu má jejich vyúčtování nečekaně zdařilé jízdy hodnotu 83,8 milionu eur. Rovněž nezahrnujíc další ohromný balík peněz, který do římské kasy připutoval za vstupné.

AS Řím se proti Plzni dostalo do vedení už ve třetí minutě.
AS Řím se proti Plzni dostalo do vedení už ve třetí minutě.

Až po římských vlcích byl nejobdařenějším celkem Liverpool. Anglický tým pod taktovkou Jürgena Kloppa šlapal jako hodinky a prize money spolu s výdělky za televizní práva naskakovaly v nemalém množství. Klub z města na řece Mersey si celkově přišel na 81,7 milionů eur (cca 2,1 miliardy korun).

Pro srovnání - působení velkého rivala Liverpoolu, Manchesteru United, v Lize mistrů přiválo na Old Trafford necelou polovinu (40,3 miliardy eur). I tak jde o ohromné množství peněz, navzdory tomu, že José Mourinho se svým týmem skončil v osmifinále.

Bramborová medaile – po té stříbrné – putuje do Itálie, a to k Pavlovi Nedvědovi do turínského Juventusu. „Bianconeri“ se s Champions league rozloučili ve čtvrtfinále, v němž nestačili na Real Madrid.

Celkově UEFA rozdala týmům startujícím v loňském ročníku věhlasné soutěže v přepočtu 36 miliard korun, z nichž kluby obdržely 15,4 milardy za televizní přenosy.

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud