Bez finále, ale v balíku. Více než AS Řím si v Lize mistrů vydělal jen Real | iSport.cz
25. října 2018 • 21:25

Bez finále, ale v balíku. Více než AS Řím si v Lize mistrů vydělal jen Real

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0
Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finále si s Realem Madrid v posledním ročníku Ligy mistrů střihnul Liverpool, nicméně dle výdělků se může zdát, že si o ušatý pohár místo anglického celku zahrál AS Řím. UEFA zveřejnila množství peněz, které v Champions league v uplynulé sezóně rozdala jednotlivým celkům, a z celkové cifry se protáčí panenky. Jedná se o 1,4 miliardy eur, což je v přepočtu přibližně 36 miliard korun.Ne nadarmo se Lize mistrů říká milionářská soutěž. Hodilo by se říci spíše miliardářská. Zkrátka UEFA nerozhazuje klubům, které se nejslavnější klubové soutěže zúčastní, žádné drobné.

Naposledy se o tom nejlépe přesvědčil Real Madrid. Španělský gigant v minulém ročníku Champions league vyinkasoval dohromady 88,7 milionu eur (cca 2,3 miliardy korun). A to se bavíme pouze o příjmech za dosáhnuté výsledky a finance z televizních práv. Výdělky z prodaných vstupenek na fotbalovou show na obřím stadionu Santiago Bernabeu do toho nejsou zahrnuty.

Teď ale přichází překvapení.

Hned v závěsu za „bílým baletem“ není Liverpool, který Real v kyjevském finále porazil 3:1, nýbrž AS Řím, jehož putování v rámci Ligy mistrů skončilo mezi nejlepší čtyřkou. „Giallorossi“ předvedli například výtečnou čtvrtfinálovou odvetu proti Barceloně, kdy katalánský klub porazili 3:0. I díky tomu má jejich vyúčtování nečekaně zdařilé jízdy hodnotu 83,8 milionu eur. Rovněž nezahrnujíc další ohromný balík peněz, který do římské kasy připutoval za vstupné.

AS Řím se proti Plzni dostalo do vedení už ve třetí minutě.
AS Řím se proti Plzni dostalo do vedení už ve třetí minutě.

Až po římských vlcích byl nejobdařenějším celkem Liverpool. Anglický tým pod taktovkou Jürgena Kloppa šlapal jako hodinky a prize money spolu s výdělky za televizní práva naskakovaly v nemalém množství. Klub z města na řece Mersey si celkově přišel na 81,7 milionů eur (cca 2,1 miliardy korun).

Pro srovnání - působení velkého rivala Liverpoolu, Manchesteru United, v Lize mistrů přiválo na Old Trafford necelou polovinu (40,3 miliardy eur). I tak jde o ohromné množství peněz, navzdory tomu, že José Mourinho se svým týmem skončil v osmifinále.

Bramborová medaile – po té stříbrné – putuje do Itálie, a to k Pavlovi Nedvědovi do turínského Juventusu. „Bianconeri“ se s Champions league rozloučili ve čtvrtfinále, v němž nestačili na Real Madrid.

Celkově UEFA rozdala týmům startujícím v loňském ročníku věhlasné soutěže v přepočtu 36 miliard korun, z nichž kluby obdržely 15,4 milardy za televizní přenosy.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud