Ostuda Slovanu! V LM končí po gólu v nastavení a selhání v penaltách

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Slovenský mistr je z boje o Ligu mistrů venku, Slovan Bratislava skončil senzačně už v 1. předkole  s černohorskou Sutjeskou Nikšič. Slovenský šampion ve venkovní odvetě prohrál 2:3 v penaltovém rozstřelu, když zápas po 90 minutách i prodloužení skončil stejně jako úvodní duel před týdnem 1:1. Celý zápas odehrál český pravý obránce Jurij Medveděv.

Slovan, který v letní přípravě porazil českého mistra pražskou Slavii 3:2, proti obrovskému outsiderovi doplatil na nepovedené koncovky zápasů. V odvetě na půdě černohorského šampiona stejně jako doma vedl v druhé půli 1:0 po gólu Šporara, ale soupeř znovu dokázal srovnat v nastavení. Tentokrát se ve třetí minutě prosadil z dorážky po rohu Šofranac.

Slovanu nebylo nic platné, že měl stejně jako doma více šancí a střel. Domácí obětavým výkonem dotáhli odvetu k penaltovému rozstřelu a v něm měli pevnější nervy. Za bratislavský tým zaváhali Dražič, Božikov a Šporar, kterého v páté sérii fantastickým zákrokem vychytal gólman.

Naopak nezaváhal jeden z potenciálních soupeřů Slavie v závěrečném 4. předkole Celtic Glasgow. Skotský šampion si z prvního duelu na půdě Sarajeva přivezl pohodlný náskok 3:1 a doma bez problémů stvrdil postup vítězstvím 2:1.

Ve 2. předkole už zasáhne do bojů na rozdíl od Slavie český vicemistr Plzeň. Viktoria v nemistrovské části kvalifikace v úterý přivítá Olympiakos Pireus, odveta se bude hrát v Řecku o týden později.

Odvetná utkání 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Riga - Dundalk (Ir.) 0:0, na pen. 4:5, první zápas 0:0, postoupil Dundalk;
Rosenborg Trondheim - Linfield (Sev. Ir.) 4:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupil Rosenborg;
Karabach (Ázerb.) - Partizani (Alb.) 2:0 (0:0), první zápas 0:0, postoupil Karabach;
AIK Stockholm - Ararat-Armenia 3:1 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Stockholm;
Ludogorec Razgrad (Bulh.) - Ferencváros Budapešť 2:3 (1:2), první zápas 1:2, postoupil Ferencváros;
Piast Gliwice - BATE Borisov (Běl.) 1:2 (1:0), první zápas 1:1, postoupil Borisov;
Kluž - FC Astana 3:1 (2:1), první zápas 0:1, postoupila Kluž;
Maribor - Valur Reykjavík 2:0 (2:0), první zápas 3:0, postoupil Maribor;
Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - Slovan Bratislava 1:1 (1:1, 0:0), na pen. 3:2,
první zápas 1:1, postoupila Sutjeska;
Celtic Glasgow - FK Sarajevo 2:1 (1:0), první zápas 3:1, postoupil Celtic.