Ondřej Kolář, hrdina Slavie. Sbírá nuly, přesto není za hvězdu. Čím je důležitý? | iSport.cz
Jan Podroužek
22. srpna 2019 • 05:00

Hrdina Slavie Kolář. Sbírá nuly, přesto není za hvězdu. Čím je důležitý?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sice doslova vychytal první zápas play off Ligy mistrů, přesto nemá auru nedotknutelného člena slávistické sestavy. Možná jen teď, po výhře v Kluži 1:0, se odpůrci konečně přidali k příznivcům Ondřeje Koláře (24). Zase hrál sebevědomě nohama, a k tomu i všechny pokusy, včetně penalty, zlikvidoval. Právě v tomto bodě trpí jeho pověst. Není to klasický „čapájev“, na druhou stranu podle statistik téměř v každém druhém utkání udrží nulu.Mezi gólmany, kteří přešli z jednoho českého klubu do druhého, není žádný dražší. Ondřej Kolář stál v lednu 2018 zhruba 25 milionů korun. Ale vyplácí se liberecký rodák Slavii? Existuje část fanoušků, kteří by si přáli v bráně svého oblíbeného týmu jiné jméno. Trenéři v čele s Jindřichem Trpišovským mají zase jasno o opaku.

A všechny nejspíš rozseknul úterní první zápas play off Ligy mistrů v Kluži.

„Ondra byl skvělý. Ve všech parametrech odvedl komplexní výkon, ať už hrou nohama, organizací obrany i při standardkách, hodně nám samozřejmě pomohl i při té penaltě,“ potvrdil si svůj dlouhodobý úsudek o Kolářovi Jindřich Trpišovský.

„Ondra patří k nejlepším gólmanům z hlediska čtení hry, kopací technicky. Posbírá spoustu balonů, které chodí za obranu. Strašně pomáhá obráncům, součinnost s nimi jednoznačně funguje. Pro soupeře je to hrozně nepříjemný. Když dáte trochu delší balon za beky, okamžitě je tam Kolář a rodící se nebezpečí uhasí,“ přidává se ke slávistickému trenérovi i bývalá opora „sešívaných“ Vladimír Šmicer .

Kolářovo pochopení a zvládání konstruktivní hry prospívá

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud