Benzema pomlouval spoluhráče: Hraje proti nám, nenahrávej mu!

Autor: ČTK, jon
2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V Realu asi nepanují idylické vztahy. Francouzský útočník a jedna z největších hvězd týmu Karim Benzema, který gólem v závěru úterního utkání Ligy mistrů na hřišti Mönchengladbachu pomohl k remíze 2:2, si zadělal na velký problém. Televizní kamery jej před druhým poločasem zachytily, jak v útrobách stadionu pomlouvá brazilského parťáka z útoku Vinícia Júniora.

Dvaatřicetiletý Benzema si podle francouzské televizní stanice Telefoot odchytil před druhým poločasem spoluhráče Ferlanda Mendyho a sdělil mu, aby dvacetiletému Viníciovi nenahrával, protože se snaží o to, aby Real prohrál.

"Přísahám na život své matky, (Vinícius) hraje proti nám, nenahrávej mu, prosím," sdělil francouzsky kolegovi z reprezentace Mendymu, i když Brazilec stál hned vedle nich. Mendy si vzal Benzemovu radu za svou. Přestože měl jako levý bek Vinícia přímo před sebou, do 70. minuty, kdy Brazilec vystřídal, mu nahrál jen třikrát.

Benzema se přitom gólem v 87. minutě na 1:2 (ve třetí minutě nastavení vyrovnal Casemiro) zapsal do historie. Stejně jako Lionel Messi skóroval v Lize mistrů v šestnácté sezoně za sebou.

Kritikou Vinícia ale nechal vzpomenout na situaci z úvodu roku, kdy urazil bývalého spoluhráče z reprezentace Oliviera Girouda. V roce 2015 zase vydíral sexuálním videem jiného bývalého kolegu z národního týmu Mathieua Valbuenu, což zapříčinilo jeho konec ve francouzském výběru.

Pro Real to je tak další nepříjemná kauza, kterou musí v poslední době řešit. V sobotním duelu s Barcelonou kritizoval z lavičky kouče Zinedina Zidana španělský záložník Isco, kterému se nelíbilo, že jej francouzský kouč neposlal do zápasu ani na minutu. Po utkání se proto do Isca pustil kapitán Sergio Ramos a sdělil mu, že nehraje kvůli špatným výkonům.

SESTŘIH: Atlético - Salcburk 3:2. Přestřelku rozhodl v závěru Joao Felix

SESTŘIH: Lokomotiv - Bayern 1:2. Bavoři pokračují na vítězné vlně, výhru zařídil Kimmich

SESTŘIH: Atalanta - Ajax 2:2. Domácí díky Zapatovi dorovnali manko

SESTŘIH: Šachtar - Inter 0:0. Ukrajinci po bezbrankové remíze vedou skupinu

SESTŘIH: Marseille - Manchester City 0:3. Druhou výhru Citizens ve skupině pečetil Sterling

SESTŘIH: Porto - Olympiakos 2:0. Domácí nasměrovali k výhře Vieira s Oliveirou

SESTŘIH: Liverpool - Midtjylland 2:0. Reds se nadřeli, rozhodli Jota se Salahem