Revoluce v Lize mistrů? UEFA zvažuje formát bez skupin po vzoru basketbalu | iSport.cz
2. prosince 2020 • 17:33

Revoluce v Lize mistrů? UEFA zvažuje formát bez skupin po vzoru basketbalu

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
Pohár pro vítěze Ligy mistrů na trávníku milánského San Sira (ilustrační foto)
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Matějovský měl vidět ČK za surovost na Plavšiče. Co penalta proti Slavii?
iSport podcast: Záhada Jablonec. Proč to Radovi s Peltou klape a klub je pořád nahoře?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie (UEFA) plánuje, že v prosinci představí nový formát Ligy mistrů. Podle britského deníku The Times budou nejprve její představitelé v tomto týdnu jednat o návrhu s nejlepšími kluby žebříčku UEFA a v průběhu měsíce jej představí veřejnosti. Nově by se Liga mistrů mohla hrát po vzoru basketbalové Euroligy v ligovém formátu, bez rozdělení do skupin.Každý z 32 týmů by v základní části hrál s deseti soupeři, body by se počítaly do celkové tabulky a šestnáct nejlepších celků by postoupilo do vyřazovací fáze. Hrálo by se tzv. švýcarským systémem, který se uplatňuje nejčastěji v šachách. Vedení UEFA ho upřednostňuje kvůli hrozbě přílišného množství zápasů.

Nový formát soutěže by chtěla UEFA zavést v sezoně 2024/25. Ve hře je podle britského listu i rozšíření soutěže na 36 klubů.

Vedení evropského fotbalu chce tímto krokem zamezit tomu, aby si nejbohatší kluby vytvořily vlastní soutěž. Otázkou však je, jak ke zvýšení počtu zápasů v základní části z šesti na deset přistoupí sami hráči a realizační týmy.

Například trenéři Liverpoolu Jürgen Klopp a Manchesteru City Josep Guardiola jsou velkými kritiky současného stavu. Kvůli dohánění zápasového manka, které zavinila protikoronavirová opatření, hraje většina jejich fotbalistů už třetím měsícem dva zápasy týdně.

SESTŘIH LM: Mönchengladbach - Inter 2:3. Výhru hostů v přestřelce řídil Lukaku

SESTŘIH LM: Atlético - Bayern 1:1. Remízu zařídil penaltou v závěru Müller

SESTŘIH LM: Šachtar - Real 2:0. Doněck skolil giganta i napodruhé

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud