LM: Galatasaray vyloupil Old Trafford, ztratil i Arsenal. Bayern otáčel

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Úterní večer nabídl zápasy druhého kola skupinové fáze Ligy mistrů. Alex Král sice asistoval na úvodní branku Unionu Berlín, jeho tým však ztratil vedení 2:0 a podlehl doma Braze 2:3. David Jurásek po zranění naskočil za Benfiku na hřišti Interu až v závěru, prohru 0:1 neodvrátil. Šlágrem večera byl duel Neapole s Realem Madrid, který Španělé ovládli 3:2. Velmi zajímavý výsledek se zrodil v Manchesteru, kde tamní United nestačili na turecký Galatasaray a prohráli 2:3. Ztratil i Arsenal, který prohrál v Lens. Podívejte se na reportáže ze všech utkání.

V utkání Union - Braga vyslal Král po půlhodině přesnou kolmicí do úniku Beckera, jenž zakončil mezi nohama gólmana Matheuse. Surinamský útočník zužitkoval záhy další brejk, v 41. minutě ale snížil Niakaté a krátce po změně stran srovnal výstavní ránou z 25 metrů Bruma.

Union nakonec přišel o premiérový bod v elitní soutěži stejně jako před dvěma týdny s Realem Madrid v samém závěru. Castro na konci čtyřminutového nastavení vyslal další přesnou střelu zpoza vápna a zařídil Braze první tři body ve skupině. Union prohrál šesté soutěžní utkání v řadě.

Ve druhém utkání skupiny C Neapol vedla od 19. minuty zásluhou Östigardovy hlavičky, ještě do pauzy ale otočili skóre Vinícius Júnior s Bellinghamem. Anglický záložník se prosadil po individuální akci mezi několika obránci a po letním příchodu do klubu vstřelil osmou branku v devátém soutěžním startu.

V 52. minutě zahrál Nacho rukou v pokutovém území a Zieliňski nařízenou penaltu o tyč proměnil. Polský záložník pokořil metu 50 branek za klub, jeho týmu to ale na body nestačilo. V 78. minutě se Valverdeho rána odrazila od břevna do zad gólmana Mereta a od nich do sítě. Italští šampioni podlehli "Bílému baletu" potřetí za sebou.

Ve skupině D zvítězil San Sebastian 2:0 v Salcburku, už v prvním poločase rozhodli trefami kapitán Oyarzabal a Méndez. Baskický celek má v čele tabulky čtyři body stejně jako Inter, jemuž zařídil výhru v 62. minutě Thuram. Jurásek se na rozdíl od úvodního duelu se Salcburkem (0:2) do hry dostal, jeho tým byl ale většinu zápasu pod tlakem a opět vyšel bodově naprázdno.

Bez bodu zůstává rovněž ve skupině A Manchester United, který prohrál páté z posledních sedmi soutěžních utkání. Proti Galatasarayi dvakrát vedl zásluhou dánského útočníka Höjlunda, se třemi trefami nejlepšího střelce soutěže. Na první branku zareagoval ještě v úvodním dějství bývalý hráč "Rudých ďáblů" Zaha a v 71. minutě znovu srovnal Aktürkoglu.

Klíčový moment zápasu nastal v 77. minutě. Domácí brankář Onana zachyboval v rozehrávce a unikajícího Icardiho zfauloval Casemiro, který byl po druhé žluté kartě vyloučen a Galatasaray dostal šanci rozhodnout z penalty. Tu Icardi neproměnil, o čtyři minuty později ale přece jen dokonal z brejku obrat. Turečtí šampioni neprohráli 21. soutěžní utkání za sebou.

Bayern v Kodani prohrával po Leragerově gólové dorážce z 56. minuty, přemožitelé pražské Sparty ze 3. předkola ale překvapivé vedení neudrželi. Obrat zařídili mladící Musiala s Telem. Osmnáctiletý Francouz v 83. minutě zužitkoval Müllerovu přihrávku před odkrytou bránu.

Vývoj utkání otočil i Lens, kam se vrátila Liga mistrů po 21 letech. Na Jesusovu vedoucí trefu záhy odpověděl Thomasson a v 69. minutě rozhodl Wahi. Druhý duel skupiny B mezi PSV Eindhoven a Sevillou skončil 2:2, všechny branky padly po změně stran. V čele tabulky je po dvou kolech Lens o bod před Arsenalem.

Skupina C

Král po půlhodině vyslal přesnou kolmicí do úniku Beckera, jenž zakončil mezi nohama gólmana Matheuse. Surinamský útočník zužitkoval záhy další brejk, v 41. minutě ale snížil Niakaté a krátce po změně stran srovnal výstavní ránou z 25 metrů Bruma.

1. Real 6 6 0 0 16:7 18
2. Neapol 6 3 1 2 10:9 10
3. Braga 6 1 1 4 6:12 4
4. Union Berlin 6 0 2 4 6:10 2

Skupina D

Ve skupině D zvítězil San Sebastian 2:0 v Salcburku. Baskický celek rozhodl už v prvním poločase, trefili se kapitán Oyarzabal a Méndez.

1. Real Sociedad 6 3 3 0 7:2 12
2. Inter Milán 6 3 3 0 8:5 12
3. Benfica 6 1 1 4 7:11 4
4. Salcburk 6 1 1 4 4:8 4