Zemětřesení na Spartě: Lafata na Letnou? | iSport.cz
Karel Häring
1. června 2009 • 11:17

Zemětřesení na Spartě: Lafata na Letnou?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - V zimě Sparta přehodnotila cíle, chtěla obhájit druhé místo. Povedlo se jí to a nyní rozjíždí hledání posil pro nový ročník. Jedno je jisté, Letenští nutně potřebují útočníky. A v zákulisí už padají různá jména. Mluví se také o Davidu Lafatovi.Šéf klubu Daniel Křetínský na sobotní posezonní party prohlásil, že z hlediska základních faktů neskončil ročník tak, jak by si představovali, přesto hostům sdělil, že sobotní den je důvod k radosti.

„Protože budeme bojovat o Ligu mistrů a budeme mít možnost dostat se do soutěže, o kterou nám všem jde nejvíce. Dnešek (sobota) je dnem takové naděje a současné to znamená, že si můžeme klást vysoké cíle do příští sezony,“ uvedl.

Letenští se logicky chtějí vrátit na trůn, což je pro přespříští ročník evropských pohárů (2010/2011) základním úkolem pro pokus o průnik do Ligy mistrů. Český vicemistr totiž půjde pouze do Evropské ligy.

Pohyb v letenském kádru
KDO PŘIJDE:
Martin JIROUŠ (Sokolov),
Martin KUNCL (Brno),
Niklas HOHENEDER (LASK Linec)

KDO BY MOHL PŘIJÍT:
David LAFATA (Jablonec)

KDO JE NA ODCHODU:
Marek KULIČ (Mladá Boleslav?), Miroslav MATUŠOVIČ (Apollon Limassol?),
Jan HOLENDA (?),
Jiří JESLÍNEK (?)

A není tajemstvím, že v průběhu léta opět dojde k hráčskému pohybu.

Sparta bude především vylepšovat pozice, které byly její slabinou: tedy útok, pravý kraj obrany a levá strana zálohy.

Závěr ligy dohrávali Letenští s dvojicí Kadlec (17 let) a Wilfried (20). Ti zůstanou, jenže klub musí najít hotové střelce.

„Budeme určitě potřebovat nějakého útočníka, který bude schopný dát za sezonu nějakých dvanáct třináct gólů,“ přiznal po utkání v Mladé Boleslavi Patrik Berger. V zákulisí prosákly informace, že by Sparta ráda získala Davida Lafatu z Jablonce.

„Nikdo nás nekontaktoval, i když víme, že se o Davidovi v průběhu jara mluvilo jako o jednom z možných adeptů,“ sdělil Sportu hráčův agent Ondrej Chovanec.

Autor deseti ligových tref v tomto ročníku by se Spartě hodil, problémem může být, že nebude na české poměry levný. A Letenští, kteří si nemohou dovolit příliš utrácet, vyslali v zimě jasný signál, že se zaměří na hráče, kterým končí smlouvy. A i tentokrát prý hledají jednoho útočníka v cizině.

Nicméně podle spolehlivých zdrojů Sportu je již takřka uzavřena dohoda mezi Spartou a druholigovým Sokolovem o příchodu Martina Jirouše. Vytáhlý útočník dosud nastřílel v sezoně 16 branek a je suverénně nejlepším střelcem druhé ligy.

Ke konci se naopak chýlí působení Jana Holendy a Jiřího Jeslínka. První z nich sice na jaře nastupoval téměř pravidelně, jenže jeho střelecká bilance je tristní: 2 góly ve 23 zápasech. Ten druhý prý rozhněval nadřízené slabší tréninkovou morálkou.

Marek KuličMarek KuličFoto Pavel Mazáč (Sport)

A Letnou zřejmě opustí i Marek Kulič. V posledních dnech se mluví o jeho možném návratu do Mladé Boleslavi. Mimochodem zkušený útočník sledoval sobotní duel svého týmu v civilu, přestože zraněný nebyl.

Sparta shání posily na pravý kraj obrany, kde po odchodu Petra Voříška na jaře nastupoval Ondřej Kušnír. Konkurenci mu zvýší Martin Kuncl z Brna. Pětadvacetiletý pravý obránce (53 startů) už v posledních týdnech nebyl ani nominovaný k zápasům.

Další slabinou Sparty je levá strana zálohy. Experiment se Sergiem Petrem nevyšel (prý nestál ani korunu), německý záložník odehrál jen padesát šest minut. Mladý Martin Zeman zatím nepřesvědčil a s Miroslavem Matušovičem už se na Letné nepočítá.

Miroslav MatušovičMiroslav MatušovičFoto Michal Beránek

Dva zdroje Sportu uvedly, že má namířeno na Kypr, konkrétně do Apollonu Limassol, kde působí brankář Aleš Chvalovský.

Samostatnou kapitolou je Patrik Berger. Přestože má v klubu ještě na rok smlouvu, není stoprocentně jisté, že zůstane. „Ještě v polovině to vypadalo, že skončí,“ sdělil Sportu zdroj.

„Jenže v posledních zápasech ukázal, že v lize stále převyšuje většinu hráčů.“ Postoj vedení se proto prý změnil. A samotný vicemistr Evropy z roku 1996 po zápase v Mladé Boleslavi vyhlásil, že má chuť pokračovat. Jasno má být během nejbližších dvou týdnů.

Marek Kulič
Marek Kulič

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud