8. kolo: Teplice se vrátily do čela tabulky, Slavia pokořila Baník

Autor: ČTK, spo
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

SOUHRN – Tepličtí fotbalisté jsou díky hubenému vítězství 1:0 proti Bohemians zpět v čele prvoligové tabulky. Slavii dvěma góly vystřílel vítězství 3:1 nad Ostravou Hloušek. Sparta v Brně zachránila v závěru utkání remízu 1:1.

Program osmého ligového kola zahájil v sobotu od 16:00 duel Viktorie Plzeň s Mladou Boleslaví. Domácí fotbalisté vedli díky Horváthově proměněné penaltě od 9. minuty 1:0, ještě do poločasu ale stihnul srovnat Kulič.

Od 76. minuty hráli hosté oslabeni o vyloučeného Fabiána. I přesto to dlouho vypadalo, že utkání skončí remízou. Tři body ale nakonec přeci jen brala Plzeň. V nastaveném čase Horváth odcentroval na Ševinského a jeho hlavičku si do vlastní sítě srazil Rolko. - Více informací o zápase -

David Lafata vstřelil gól.

V severočeském derby Jablonec - Liberec padnul první gól už v 16. minutě, kdy obránci Slovanu zapomněli ve vápně na Petra Zábojníka a ten přesnou hlavičkou překonal brankáře Hauzra.

Liberec srovnal stav chvíli před koncem prvního poločasu, ránou k tyči se prosadil Bosančič. Rozhodující branka padla nakonec z hlavy Davida Lafaty. Trenér hostů Ladislav Škorpil tak konečně poznal chuť porážky v derby, čekal na ni čtrnáct zápasů. - Více informací o zápase -

Teplice bez několika zraněných hráčů těžko hledaly klíč ke kompaktní obraně hostů. Našly ho, až když hrály přesilovku po vyloučení obránce Rychlíka, které trenér hostí Pavel Hoftych označil za "divné". Smejkalův vítězný gól v 78. minutě byl spíš dílem náhody než výsledkem nějaké propracované akce. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Kladna znovu ukázali, že to na Olomouc umějí, Sigmu dnes porazili už počtvrté za sebou. První letošní výhru venku zařídili Procházka parádním gólem z poloviny hřiště a Holub. Bajer z penalty už jen snížil a Olomouc je po utrápeném výkonu už sedm kol bez vítězství. Kladno vyhrálo na soupeřově půdě poprvé po půlroce, naposledy to dokázalo v březnu právě v Olomouci. - Více informací o zápase -

Krize fotbalistů Českých Budějovic se prohlubuje. Jihočeši ani proti Slovácku nedosáhli na první domácí výhru a po bezbrankové remíze se propadli na samé dno tabulky. Pozice jejich kouče Pavla Tobiáše je v ohrožení. - Více informací o zápase -

Střížkovští Bohemians se radovali z výhry podruhé během posledních tří kol, potvrdili zlepšenou hru pod vedením nového kouče Jaromíra Jindráčka a opustili poslední příčku tabulky. V Praze na Strahově porazili v sotva průměrném utkání Příbram 1:0, když o tříbodovém zisku rozhodl obránce Macháček. - Více informací o zápase -

Vrcholem osmého kola Gambrinus ligy byly pondělní dohrávky pražských "S". Slavia v Edenu hostila nepříjemný Baník Ostrava. A na vítězství 3:1 se pořádně nadřela. Nebýt parádního výkonu Adama Hlouška, který vstřelil dva góly, Pražané mohli o body snadno přijít. - Více informací o zápase -

Kolo uzavíral šlágr v Brně, kam zavítala pražská Sparta. Po bezbrankovém poločase se díky trefě Doška dostali do vedení Moravané, Letenští ale dokázali zareagovat. Devět minut před koncem utkání vyrovnal Holenda, čímž pro Spartu zachránil alespoň bod. - Více informací o zápase -

Výsledky:

Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Branky: 9. Horváth (pen.), 90+2 vlastní Rolko - 42. Kulič.
- Více informací, online přenos -
- Uhrin: Závěr jsme měli zvládnout lépe -

Jablonec - Liberec 2:1 (1:1)
Branky: 16. Zábojník, 63. Lafata - 42. Bosančič.
- Škorpil: Před gólem jsme udělali hloupost -
- Lafata: Už bylo na čase! -

FK Teplice - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Branka: 78. Smejkal.
- Hoftych: Vyloučení Rychlíka? Divné! -

Sigma Olomouc - SK Kladno 1:2 (0:1)
Branky: 77. Bajer z pen. - 6. Procházka, 48. Holub.
- Procházka: Můj gól z půlky? To nebyla náhoda -
- Psotka: Nečekali jsme takový beton -

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0
- Mladí nám musí pomoct, zlobil se Hořejš -

Bohemians Praha - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 36. Macháček.
- Trenér Příbrami: Chyběla nám agresivita -

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:1)
Branky: 44. a 65. Hloušek, 89. Grajciar - 35. Lukeš.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.