Teplice o odklad zápasu s Plzní zatím nežádají | iSport.cz
25. listopadu 2009 • 17:35

Teplice o odklad zápasu s Plzní zatím nežádají

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Fotbalisté Teplic
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení teplického fotbalového klubu zatím nepožádalo o odklad víkendového ligového utkání s Viktorií Plzeň poté, co dnes odpoledne jednalo se zástupci svazu o zdravotním stavu svého chřipkou postiženého mužstva.Situace se však může změnit podle toho, jak dopadnou testy dalších ohrožených teplických hráčů. Pokud ve čtvrtek přinesou špatné výsledky, Severočeši se prý na svaz obrátí s dalším apelem o odložení.

"Dnes jsme o odklad nepožádali, protože čekáme na to, jak dopadnou testy, kterými dnes prošli další hráči s podezřením na nemoc. Jakmile se během čtvrtka dozvíme jejich výsledky, zařídíme se podle toho," řekl ČTK ředitel teplického klubu František Hrdlička.

ČTĚTE:
Chřipkový skandál! Deset minut vítězil odklad »

Ten na svazové půdě jednal s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a soutěžním ředitelem první ligy Ivem Lubasem. Všechny strany se dohodly na tom, jak budou postupovat, pokud chřipková epidemie v týmu bude pokračovat.

Teplice, v jejich týmu onemocněl prasečí chřipkou obránce Michal Smejkal a další hráči mají prý podobné příznaky, žádaly už o odložení pondělního zápasu 15. kola v Olomouci. Svaz to však odmítl s odkazem na UEFA, která vyzvala národní fotbalové svazy, aby zápasy kvůli chřipkové epidemii neodkládaly.

Lubas se odvolal také na skutečnost, že nedostal ani žádné písemné doporučení od krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem. Teplice nakonec v Olomouci prohrály vysoko 2:6, přesto mají dál dvoubodový náskok v čele tabulky před Jabloncem.

Fotbalový svaz se bránil útokům i po dnešním setkání. "Nevhodné výstupy některých teplických hráčů a představitelů v 'celonárodní diskuzi' o tom, zda měl nebo neměl být zápas kvůli chřipkovému onemocnění odložen, poškozují image českého fotbalu a jeho nejvyšší soutěže," upozornil svaz v prohlášení.

Svazoví činovníci připomněli, že pokud by zápas byl odložen, šlo by o nebezpečný precedens. "Na jeho základě by tak někdy příště mohl jiný klub žádat odložení zápasu i v případě velmi nepodstatných zdravotních komplikací. Tímto směrem český fotbal opravdu jít nemůže," uvádí se v prohlášení, které médiím zaslal svazový mluvčí Petr Svěcený.

ČMFS tomu chce předejít tím, že už brzy hodlá konkretizovat, jak v podobných případech příště postupovat. Na dalším zasedání ligového shromáždění prý bude předložen k odsouhlasení manuál, v němž bude detailně popsáno, v jakém případě lze zápas odložit.

 

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud