30. listopadu 2009 • 19:00

16. kolo: Skácel spasil Slavii, Sparta už je druhá

Autor: deniksport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Sparty Praha vyhráli na Strahově 2:0 nad Bohemians 1905 a přezimují na druhém místě ligové tabulky. Jablonec totiž nevyužil příležitost dostat se do čela, se Slováckem pouze remizoval 1:1. Na sedmé místo se posunula Slavia, která díky hattricku Rudolfa Skácela porazila Brno 3:1. Třetí skončí Baník, který zakončil podzim vítězstvím nad rozjetou Olomoucí.

Pražský Strahov hostil další městské derby. Bohemians 1905 nemají vyhřívaný trávník a tak se jejich zápas se Spartou musel odehrát právě zde. V prvním poločase ani jeden z týmů neukázal takřka nic, ve druhém už ale Sparta dominovala a zaslouženě vyhrála 2:0. - Více informací o utkání -

Jablonci by zisk tří bodů zajistil přezimování na čele ligové tabulky. V Uherském Hradišti se ale svěřencům trenéra Komňackého vyhrát nepodařilo, od 57. minuty sice vedli díky trefě Pavlíka, na konečných 1:1 ale čtvrt hodiny před koncem upravil Ondřej Smetana. - Více informací o utkání -

Fotbalisté Slovanu Liberec se ve svém druhém zápase pod vedením dočasného trenéra Josefa Petřika dočkali vítězství. Doma porazili Mladou Boleslav 3:0, své první branky v letošní sezoně se dočkal i chorvatský útočník Andrej Kerič, nejlepší střelec loňského ročníku Gambrinus ligy. - Více informací o utkání -

Doma se dařilo i Příbrami, která si připsala už šestou výhru z posledních sedmi utkání. Kladno nebylo lehkým soupeřem, dvakrát dokázalo srovnat, rozhodnutí tak padlo až v 88. minutě, kdy se trefil domácí Wagner. - Více informací o utkání -

První domácí vítězství v sezoně si připsali fotbalisté Českých Budějovic, kteří v záchranářském duelu rozstříleli poslední Bohemians Praha 3:0.  Jihočeši vedli už od 6. minuty, kdy otevřel skóre Leština, ve druhém poločase pak přidali gól Stráský a Meszároš. - Více informací o utkání -

Po čtyřech zápasech se mohli radovat z vítězství i fotbalisté Slavie. Pražané sice prohrávali s Brnem už po pěti minutách 0:1, pak ale začal úřadovat Rudolf Skácel. Ten nasázel během osmnácti minut hattrick a zařídil tak Slavii před zimní přestávkou důležité tři body. - Více informací o utkání -

Vítězné tažení Olomouce dnes v dohrávce 16. kola první ligy ukončili fotbalisté Ostravy, kteří na neutrálním hřišti ve Vítkovicích zvítězili 2:0. Sigma sice měla po větší část zápasu velkou územní převahu, ale její ofenzíva tentokrát vyšla naprázdno a po pěti výhrách v řadě padla. Ostrava tak zimní přestávku stráví na třetím místě, kde o skóre přeskočila Jablonec. - Více informací o utkání -

Smutný Sňozík, šťastný Wilfried

sobota 28. 11.

1. FK Příbram - SK Kladno 3:2 (1:1)
Branky: 19. a 68. Hušbauer, 88. Wagner - 29. Strnad, 86. Zoubele.
- Více informací -
- Příbramský Hušbauer zažívá pohádkový konec podzimu -
- Kouč Příbrami Marko: Ukázali jsme charakter -

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 3:0 (1:0)
Branky:
22. Nezmar, 65. Kerič, 72. Bosančič

- Kerič: Takhle jsem se snad ještě neradoval -
- Rozzlobený Uhrin: Takhle se o poháry nehraje!

1. FC Slovácko - FK Baumit Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 75. Smetana - 57. Pavlík

Bohemians 1905 - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky: 59. Holenda, 64. Žofčák
- Sňozík: Holendův gól mě štve -
- Holenda: Důležité je, že jsme dostihli Teplice -

neděle 29. 11.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 3:0 (1:0)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.