Martin Hašek
14. srpna 2010 • 13:54

Boj za Ďolíček pokračuje: 1200 lidí na divizi!

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuchopitelná atmosféra svatého fotbalového místa stále žije. Bohemians musí kvůli rozhodnutí svých majitelů hrát v moderní aréně v Edenu, víc než tisíc jejich fanoušků ale dnes dopoledne přišlo na divizní zápas rezervy proti béčku Vlašimi do jejich opravdového domova.Vršovickým Ďolíčkem opět zněly chorály, v sestavě hrál klubový hrdina Dalibor Slezák a sedm hráčů A týmu. Publikum slavilo vítězství 3:1.

Nahoře Martin Czech,Štohanzl a Škoda, pod nimi SňozíkFoto Jaroslav Legner (Sport)
Minutu před poločasem si stovky lidí na tribunách mezi sebou rozdaly zelenobílé letáky a lidé zvedli nad hlavu jasné heslo: ĎOLÍČEK ANO.

Ztrápený zelenobílý národ vyrazil na divizní zápas svého B týmu na tradiční stadion do Ďolíčku, aby ukázal, že se nesmířil s vyhnanstvím elitního týmu v Edenu. Na první pohled bylo všechno stejné jako na lize. Lidé se sešli na náměstíčku před tribunou a i přes ranní hodinu se prodávaly klobásy a pivo.

„Fanoušci přišli, aby dali najevo nesouhlas s odchodem, o to víc fandili a nechali se slyšet. Vnímal jsem to jako atmosféru na ligových zápasech,“ řekl Dalibor Slezák, ikona Bohemians a hrající asistent jejich rezervy. „Že musí hrát áčko v Edenu bych nerad komentoval. My jsme šťastní, že béčko dali šanci hrát v Ďolíčku. Pro kluky je to sen.“

1200 lidí v ochozech vytvořilo báječnou kulisu. Fanoušci z kotle za brankou připravili na úvod zápasu choreografii s velkým nápisem „Konečně doma, Bohemka = Ďolíček“ a show doprovodili ohňostrojem. Lidé po celý zápas zpívali chorály a když zelenobílá rezerva po gólech Ibragimova, Gröbla a Hauera vyhrála 3:1, hráčům uspořádali tradiční děkovačku.

„Atmosféra byla hodná  Ďolíčku. Taková nikde jinde být nemůže,“ hodnotil ředitel klubu Lukáš Přibyl. „Takové by to nebylo ani ve vyprodaném Edenu. Ten má jiné přednosti, ale Ďolíček je v tomhle hrozně specifický, proto vzbuzuje hrozně emocí. Sem když přijde tisíc lidí, vytvoří výbornou atmosféru, když chtějí. A oni chtějí.“

V hledišti nechybělo ani několik hráčů A týmu Bohemians, které zítra čeká ligové utkání v Jablonci. Dorazili Radek Sňozík, Milan Škoda, Jan Moravec nebo Jan Štohanzl.

Gól Bohemky vyvolal v ochozech obrovskou radostFoto Jaroslav Legner (Sport)


„Líbilo se mi to. Škoda, že tady nemůžeme být my,“ posteskl si Štohanzl. „Bylo mi to trošku líto, bohužel s tím nejde nic dělat. Aspoň, že béčko má takovou atmosféru. Četl jsem, že slávističtí fanoušci skončili stávku. Já doufám, že něco takového budeme mít i my. Doufám, že budeme fanouškům chybět, a že přijdou. Lidi v Edenu jsou suproví, ale když jich bude osm tisíc, bude to ještě lepší.“

Fanoušci Bohemians jsou po odchodu elitního týmu nejednotní a část z nich ligové zápasy v Edenu bojkotuje. Na poslední zápas se Slováckem dorazilo jen 2627 diváků.

„Já budu rád, když jich bude co nejvíc chodit na béčko, ale prioritou je pro nás A tým,“ říká Přibyl. „Když lidi nebudou chodit do Edenu, ničemu nepomůžou. To je o osobním egu těch lidí. Fanoušci přišli s požadavkem, abychom  dali písemné záruky, že se vrátíme do Ďolíčku. Nikdo, kdo nechce lhát, takové záruky dát nemůže.“

Sobotní dopoledne ale různorodé skupiny fanoušků Bohemians spojilo.

„Bylo tady zdravý jádro Bohemky. Ať jsou to ti, co chodí do Edenu, nebo ti, co nechodí. Byli to lidi, kterým jde o bohemácké hodnoty,“ řekl Robin Stron zvaný Lombardos, který se v Ďolíčku obléká do kostýmu klokana, maskota  Bohemians.

Na zápas divizního béčka Bohemians dorazily stovky fanoušků
Na zápas divizního béčka Bohemians dorazily stovky fanoušků


Rezerva Bohemians bude hrát v Ďolíčku celou sezonu, ovšem svůj čas na historickém stadionu si může vybojovat i A tým, který by mohl v Ďolíčku hrát domácí zápasy v Poháru ČMFS. Nejdřív by se to mohlo stát koncem října ve 4. kole soutěže.

„Každý zápas, který budeme hrát doma v Ďolíčku, je pro nás výjimečný,“ ujišťuje Jan Štohanzl, že to pro tým znamená velkou motivaci.

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud