Řádění na Bazalech: Policie zadržela dvanáct fanoušků | iSport.cz
7. listopadu 2010 • 09:37

Řádění na Bazalech: Policie zadržela dvanáct fanoušků

Autor: ČTK, spo
TOP VIDEA
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie zadržela kvůli výtržnostem během sobotního fotbalového zápasu mezi Baníkem Ostrava a Plzní celkem 12 fanoušků, deset moravskoslezského a dva plzeňského klubu. Některé převezla kvůli opilosti na protialkoholní stanici. Čtyři z nich kriminalisté obvinili z výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Policie nevylučuje, že obviní i další fanoušky. ČTK o tom informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.Fanoušci házeli na ulici před stadionem pyrotechniku a ohrožovali projíždějící auta. Zasahující policisté se střetli s agresivními příznivci, kteří je napadli, během zápasu před stadionem. Ulice u Bazalů se podle svědků změnila v bojiště. Fanoušci útočili na policisty kameny a světlicemi. Při zásahu bylo zraněno šest lidí, převážně policistů.

Příznivci Baníku, kteří sledovali zápas nad ochozy, podle ní začali několik minut po začátku utkání házet různé předměty na ulici před stadionem. Na silnici, po které projížděla auta, dopadala různá pyrotechnika, dýmovnice a zřejmě i skleněné láhve. Jeden z předmětů přitom zasáhl projíždějící auto, ve kterém jela dvaatřicetiletá žena s dětmi, a rozbil přední sklo. Fanoušci poté začali útočit na policisty a strážníky, některé také zranili.

Podle svědků se prostory před stadionem změnily v pouliční bojiště. "Zhruba dvě stovky fanoušků, zřejmě z kotle, odešly během zápasu z tribuny před stadion. Začali pak útočit na policisty, házeli po nich cihly, světlice, všechno, čím se dalo, byla to pouliční válka," popsal střet jeden ze svědků.
Záchranáři museli kvůli potyčkám fanoušků s policií ošetřit celkem šest lidí, čtyři muže a dvě ženy. Většinou šlo o poranění hlavy nebo ruky. Všechny je převezli do nemocnice.

"Nejprve jsme vyjížděli k pětadvacetiletému muži s poraněním hlavy. Ten na snahu posádky, která mu chtěla pomoc, reagoval agresivitou a slovně i fyzicky zdravotníky napadal. Do nemocnice jej proto v sanitním vozidle musela doprovázet i policejní eskorta," uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Třicetiletou ženu s nevolností a dechovými obtížemi museli ošetřit kvůli zasažení slzným plynem. Další čtyřiadvacetiletý muž měl poranění břicha, žeber a hlavy.

"Pro obnovení veřejného pořádku, odvrácení útoku, jsme na místě použili donucovací a slzotvorné prostředky," uvedla Holčáková. Slzný plyn se také dostal kvůli silnému větru na stadion, rozhodčí proto musel zápas v prvním poločase na 20 minut přerušit.

Zadržené fanoušky převezli policisté na služebny, některé nemohli kvůli silné opilosti vyslechnout, proto je odvezli na protialkoholní stanici. Podle policie poškodili celkem sedm aut. "Obvinili jsme první čtyři fanoušky. Dva z nich již byli v minulosti za podobné činy odsouzeni," uvedla Holčáková. Tři z obviněných jsou fanoušci Baníku, čtvrtý stíhaný muž je příznivcem Plzně.

Jeden z fanoušků napadl pořadatele, kterého kopl do břicha. Další agresivní muž se několikrát snažil udeřit policistu pěstí do hlavy. Další dva muži házeli na policisty dlažební kostky i kusy betonu o velikosti asi 10x15 centimetrů.

Několik policistů přitom zasáhli. Některým obviněným hrozí až šest let vězení. Policie bude dále vyhodnocovat důkazní materiály a videozáznamy, proto mohou být obviněni další lidé. V 16:30 zůstávalo v policejních celách zadržených ještě dalších pět lidí.

Plzeň zvítězila v Ostravě 2:0. Utkání provázelo řádění fanoušků, kvůli úniku slzného plynu muselo být dokonce utkání na 20 minut přerušeno
Plzeň zvítězila v Ostravě 2:0. Utkání provázelo řádění fanoušků, kvůli úniku slzného plynu muselo být dokonce utkání na 20 minut přerušeno

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud