7. prosince 2011 • 19:40

Exšéf Drnovic Gottwald se vrací, je sportovním manažerem Olomouce

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Solilova ruka proti Spartě? Hraniční. V Olomouci se nemělo hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý prezident fotbalistů Drnovic a někdejší místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Jan Gottvald se stal sportovním manažerem fotbalistů Sigmy Olomouc. Klub to dnes oznámil v tiskové zprávě. Gottvald se bude podílet na výběru nového trenéra, jehož jméno bude oznámeno v nejbližších dnech.Olomouc, která je po odpočtu devíti bodů za údajnou účast v korupční aféře na předposledním místě prvoligové tabulky, po domácí prohře 0:2 s Hradcem Králové v 15. kole odvolala trenéra Zdeňka Psotku. V závěrečném utkání podzimní části v Ostravě (0:0) vedl tým Augustin Chromý.

Gottvalda dnes do funkce zvolilo představenstvo klubu. "S Janem Gottvaldem bude uzavřena smlouva o dlouhodobé spolupráci, přičemž hlavním cílem je zachování prvoligové příslušnosti klubu," uvedlo olomoucké vedení.

Gottvald je spjatý především s velkým vzestupem fotbalu v Drnovicích. Tým z malé jihomoravské obce vytáhl v devadesátých letech z I.B třídy až do nejvyšší soutěže a evropských pohárů. Pak však klub postihly finanční potíže a znovu se propadl až do nejnižších regionálních soutěží.

Vstoupit do diskuse
3

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud