6. února 2012 • 17:21

Zasr... opice, negře! Pergl údajně křičel na Kweukeho dvě rasistické nadávky

Autor: jon, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
35
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řekl jsem jen 'You fucking shit!', 'You fucking bastard!' Ale žádné rasistické posměšky. Takhle se bránil Pavel Pergl nařčení, že rasisticky urazil  Leonarda Kweukeho. Podle zdrojů deníku Sport měl obránce Bellinzony útočníkovi Sparty říct 'You fucking monkey, nigger', tedy zasr... opice, negře!Běžné přípravné utkání Sparty proti švýcarské Bellinzoně skončilo v neděli skandálem. Obránce švýcarského celku a bývalý hráč Sparty Pavel Pergl měl rasisticky urazit letenského forvarda Leonarda Kweukeho. Po následné strkanici bylo utkání přerušeno a nedohrálo se.

"Řekl jsem mu You fucking shit! a You fucking bastard! – ale to není nic rasistického, to mi on taky řekl desetkrát," bránil se Pergl. Podle zdrojů deníku Sport však slovíčka 'shit' a 'bastard' doplnil ještě něčím úplně jiným.

Pergl svého soupeře nazval Fucking monkey, neboli zasr.... opice. Přidat měl ještě slovo nigger, tedy negře. To by potvrzovalo tvrzení Kweukeho i celé Sparty.

Fotbalisté Sparty a Bellinzony se snaží odtrhnout Pavla Pergla a Leonarda KweukehoFoto Profimedia.cz

"Český hráč v soupeřově týmu mne rasisticky urážel," prohlásil po utkání kamerunský útočník. "Je nám stydno za ubohost českého hráče, který Lea opakovaně rasisticky urážel, protože na něj po sportovní stránce neměl," doplnil generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík.

Pergl celé nařčení odmítá, nabízí úplně jinou verzi celého incidentu. "Chytil jsem ho pod krkem, ale jenom tak. Otočil jsem se a šel jsem pryč, on ke mně zezadu přiběhl a dal mi ránu. Tak jsem ho chytil, on mi chtěl dát pěstí, já jsem se skrčil a on trefil mého spoluhráče. Pak už přiběhli všichni hráči,“ popsal strkanici.

Velké téma o kauze údajného Perglova rasismu čtěte v úterním Sportu

Kapitán Sparty Marek Matějovský vyčítá Pavlu Perglovi incident, při kterém měl rasisticky nadávat Leonardu Kweukemu
Kapitán Sparty Marek Matějovský vyčítá Pavlu Perglovi incident, při kterém měl rasisticky nadávat Leonardu Kweukemu

Vstoupit do diskuse
35

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud