Hašek o Chovancově kritice: Každý má nárok se podivovat | iSport.cz
Jakub Konečný
3. března 2012 • 05:00

Hašek o Chovancově kritice: Každý má nárok se podivovat

Autor: Jakub Konečný, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

ROZHOVOR | Bývalý sparťanský GSM Josef Chovanec v pátečním rozhovoru pro aktualne.cz otevřeně a bez servítků promluvil o tom, co se mu na "nové Spartě" nezdá. Trenér Martin Hašek se ale obavy svého někdejšího šéfa snaží vyvracet a trenérskou licenci trhat nehodlá.Co říkáte na slova Jozefa Chovance, který řekl, že pokud prohospodaříte náskok a nezískáte titul, je to na roztrhání trenérské licence?
„Samozřejmě víme, že jsme měli z podzimu šest bodů náskok, který byl velice slibný. A určitě máme v hlubokém úmyslu získat s jeho využitím mistrovský titul. Ale je to sport, takže je teoreticky možné, že se nám to nepovede. V tom případě můžu aspoň za sebe prohlásit, že nemám v úmyslu cokoli trhat.“
Jozef Chovanec také zmínil, že ho zaráželo, když jste na tiskovkách používal spojení můj tým. Prý na to měl i negativní ohlasy.
„Můj tým neznamenalo, že není tým nikoho jiného. Myšleno to bylo tak, že šlo o tým, který jsem jako trenér připravoval a nesl jsem za jeho tréninkový proces odpovědnost. Když ten tým pak nepracuje, jak má, beru si to velice osobně. Nemyslím si, že bych to slovní spojení opakovaně používal při úspěších. Pokud ano, tak mě to mrzí.“ (rozčarovaně)

Bývalý sparťanský GSM se také podivuje nad tím, že jeho nástupce Jaroslav Hřebík není při zápasech na lavičce, nýbrž je sleduje z tribuny. Jste pořád přesvědčení o tom, že je to tak správně?
„Nemám žádné informace, že by se na tom mělo po těch dvou zápasech cokoli měnit. Tento model je veřejnosti částečně zpochybňován už od jeho vzniku před třemi lety. Zřejmě to zpochybňování pokračuje.“

Tady ale jde právě o tu drobnou změnu, že je GSM na tribuně, kde má mnohem menší šanci ovlivnit dění na hřišti.

„Každý má nárok se nad tím podivovat nebo s tím souhlasit. My to prostě na Spartě takhle máme a takhle to běží.“

Jozef Chovanec udílí pokyny v Jablonci.
Jozef Chovanec udílí pokyny v Jablonci.

Témata:  sport, fotbal, chovanec, hřebík
Vstoupit do diskuse
2

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud