jon
Ročník 11/12
Začít diskusi (0)

Za celé jaro stříleli jen v jednom zápase, naposledy "zaujali" bezbrankovou nudou na Dukle. Jenže do derby se Spartou nastoupili slávisté polití živou vodou. Domácí šli do vedení po hlavičce Martina Latky. Zabránit mu mohli Jiří Jarošík s Mariem Holkem, kteří ovšem stopera sešívaných neuhlídali. Sparta sice zvládla v závěru vyrovnat na 1:1, konečná remíza je ale pro vedoucí tým ligy ztrátou.

Prvních deset minut? Ze strany Slavie odvážná, sympatická ofenzivní jízda. Vysunutým presinkem zatlačili Spartu do defenzivy, favorizovaný celek jen odkopával balony na kamerunský tank Kweukeho.

Slavia se dočkala takřka po čtvrt hodině hry. Nitrianský perfektně zakroutil míč směrem k Vaclíkově bráně. Jarošík centr podskočil, Holek neuhlídal Latku a ten poslal hlavou míč do sítě.

Takřka zaplněný Eden poprvé zahřměl, Slavia šla překvapivě do vedení.

"Jsem rád, že se chytli. Každý to musí vidět. Je tady atmosféra jako za starých časů," narážel autor branky Slavie v poločasovém rozhovoru pro Českou televizi na dřívější protesty fanoušků vůči bývalému kouči Františku Strakovi.

Na domácím stadionu se Slavia proti týmu z Prahy trefila vůbec poprvé v sezoně. Nepodařilo se jí to ve dvou duelech s Duklou Praha (0:0, 0:0), Bohemians 1905 (0:2), ani proti Viktorii Žižkov (0:1).

"Slavia dobře napadá, hrozí ze standardek. Neuhlídal jsem Latku, dostali jsme gól," hodnotil do kamer České televize průběh prvního poločasu Mario Holek, který překvapivě nastoupil na pravé straně obrany, kde Spartě chybí zraněný Vidlička.

Vedle Holka gólu mohl zabránit i Jarošík, který na centr Nitrianského hlavou nedosáhl. Pro Latku je gól do sparťanské sítě, navíc po Jarošíkově zaváhání, radostným zadostiučiněním. Se zkušeným stoperem jsou kamarádi, nastupovali spolu v jednom klubu v zahraničí.

"Hráli jsme spolu v jednom klubu (Birmingham City), tam jsem ho vodil za ručičku a učil ho jíst příborem," vtipkoval Jarošík na předzápasové tiskové konferenci. Po utkání ale letenské opoře tolik do smíchu nebude.

Sparta sice v 74. minutě dokázala vyrovnat, konečná remíza je pro lídra Gambrinus ligy ztrátou. "Chtěli jsme tady vyhrát, nemůžeme být spokojení," hodnotil zápas Ladislav Krejčí, jehož parádní střela skončila na břevně a z následné dorážky vyrovnal Přikryl.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů