Ředitel Příbrami Větrovský: Hrajeme jako Rusové za války! | iSport.cz
15. dubna 2012 • 13:55

Ředitel Příbrami Větrovský: Hrajeme jako Rusové za války!

Autor: iSport.cz, bke
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

OLOMOUC - PŘÍBRAM ONLINE 17:00 | Dnes odpoledne čeká fotbalisty Příbrami zápas v Olomouci, kde chtějí potvrdit dvě předchozí výhry se Spartou a Jabloncem. Po pomalejším rozjedu jarní části tak opět navázali na vydařený podzim. „Ale nervózní jsme z úvodu jara nebyli. To, že jsme nedávali góly, mělo svoje důvody,“ říká příbramský ředitel Petr Větrovský, v 26 letech nejmladší šéf klubu v soutěži.Porazili jste Spartu i Jablonec, to jsou velká vítězství.  Díky nim bojujete v tabulce o čtvrté místo. Co máte teď jako cíl?
Ten je stále stejný. Vyhrát co nejvíce utkání, bavit naší hrou diváky a zapracovávat do sestavy naše talenty. To, že se nám to daří, vyústilo právě v ta dvě vítězství. Zejména to na Letné bylo opravdu unikátní, podle mě to je milník v historii klubu.

Jarní část jste ale začali čtyřmi zápasy bez gólu. Nebyl jste už nervózní, že si pokazíte letošní ročník?
Tuto situaci jsme v klubu rozebírali a nervózní jsme nebyli. Naopak jsme uklidňovali trenéra, ať pokračuje ve své práci a výsledky i góly se dostaví. Utkání bez vstřeleného gólu měla totiž jasné důvody. Potkala nás velká série zranění a v některých utkáních nám chybělo i šest hráčů základní sestavy. Bohužel šlo hlavně o ofenzivní hráče jako Koukal, Šlapák, Pleško či Pilík. Navíc byl zraněný i Hejda a Mišůn.

Od loňské záchrany až k boji o poháry, to je pořádný skok.
Loňská sezona pro nás byla opravdu šílená. Nejdřív jsme přišli na půl roku o pana Starku, který bojoval o život. Pak jsme se zachránili v hodině dvanácté, to jsme přežili svou smrt jako klub. Bez toho bychom teď byli úplně jinde, a když si vzpomenu na pocity, s jakými jsem chodil spát, tak mě ještě teď bolí břicho. Na podzim jsme pak udělali rekordní počet bodů, co kdy Příbram v polovině ligy měla. Navíc jsme to zvládli s nejmladším kádrem v soutěži a nejmladším trenérem, který byl pro spoustu lidí neznámým. My ho však známe dobře a víme, co v něm máme.

A máte i díky vám nejmladšího ředitele v lize. Měl jste někdy kvůli vašemu věku ve fotbale problém?
Někde jsem četl, že jsem nejmladší  Evropě, ale to nevím jistě. Já byl vždy všude nejmladší, i ve třídě. Při jednáních se na mě ze začátku dívali hodně lidi divně. Postupně se to ale zlepšovalo a myslím, že záchranou ligy v Příbrami a vedením klubu v době nepřítomnosti pana Starky jsem lidem dokázal, že věk není rozhodující.

Jak je na tom pan Starka nyní zdravotně? A jak vypadá vaše spolupráce? Co všechno chce řídit on sám?
Je to velký bojovník a dostal se z toho. Nechci se k tomu moc vracet, protože vzpomínky na to nejsou pro mě, pro něj a jeho rodinu vůbec příjemné. Naše spolupráce funguje velmi dobře. Ráno si spolu dáme naši tradiční kávu, řekneme si co a jak. Je to tak i o víkendech. Řízení klubu a jeho chod nechává z velké části na mně. Zásadní rozhodnutí ale spolu konzultujeme. Podílí se nejvíce na přestupech. Jsme spolu denně, takže to máme tak zažité.

V čem je podle vás největší přínos kouče Davida Vavrušky?
Podle mě je to práce a odvaha. Pamatuji si, jak jsme na podzim prohráli tři utkání za sebou a čekala nás doma Olomouc. Většina trenérů by začala přemýšlet o obraně, jak nedostat gól, ale on ze své filozofie neustoupil ani o centimetr, a my jsme dali doma Olomouci čtyři góly. Jarda Starka si z toho někdy dělá srandu, že jsme jak Rusové za války. „My pořád útočíme, celé utkání, dozadu vůbec nekoukáme a hrneme to devadesát minut,“ říká. David Vavruška má odvahu dát velký prostor mladým hráčům.

Udržíte Vavrušku v klubu i pro příští sezonu?
Jsme o tom přesvědčeni. David je u nás spokojený. Nabídli jsme mu prodloužení smlouvy a její podpis byl hotový za dvě minuty.

Petr Větrovský při online rozhovoru se čtenáři iSport.czPetr Větrovský při online rozhovoru se čtenáři iSport.czFoto Pavel Mazáč (Sport)

Hodně jste v zimě stáli o Tomáše Řepku, ten teď drží obranu Českých Budějovic. Není vám to líto?
Chtěli jsme ho opravdu hodně. Podařilo se nám na něj získat prostředky. Asi už tak blízko dlouho nebudeme, abychom do Příbrami přivedli nejslavnějšího hráče Gambrinus ligy. Lítal jsem jak blázen, abych na něj sehnal od sponzorů peníze, a pak to pro nás bylo zklamání. Ale zvládli jsme to i bez něj a já jsem s našimi stopery nadmíru spokojený.

Chtěli jste díky němu vyprodat stadion, kdy se vám to tedy povede?

To je správná otázka. Musím však na ní alibisticky říct, že nevím. Hrajeme hezký fotbal, dáváme góly, porazili jsme Spartu, Plzeň, Boleslav, Jablonec, ale návštěvy jsou stále chabé. Někteří nám vytýkají malé promo a chtěli by, abychom rozdávali po Příbrami letáky a podobné věci. Vždyť tam přece každý ví, že se hraje liga? Máme úzký management a dvanáct hodin denně děláme na tom, abychom mohli v Příbrami ligu hrát a poslat výplaty. Mohu říct, že hráči mají všechny výplaty včetně prémií. Takových klubů v současnosti moc není. Jsem na to hrdý.

Co chystáte dál za změny?  Kam chcete klub ještě posunout?
Mým cílem bylo hrát kvalitní fotbal a po nástupu do funkce jsem chtěl stabilizovat klub zejména finančně. Ale vím, jak rychle se věci ve fotbale mohou změnit. Rádi bychom vylepšili zázemí stadionu, ale to je opravdu otázka peněz. Místo toho jsme museli udělat vyhřívaný trávník, který nás stál 32milionů a nyní ho musíme splácet.

Hostující Šlapák se raduje z úvodní branky utkání.
Hostující Šlapák se raduje z úvodní branky utkání.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud