Titul se vzdaluje, Sparta o deseti prohrála v Boleslavi! | iSport.cz

Titul se vzdaluje, Sparta o deseti prohrála v Boleslavi!

0
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Soupeři Plzně a Liberce v EL: Tvrdí Dánové, na Rumuny útočí korona

FOTO | Fotbalisté Sparty prohráli ve 26. kole Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi 0:2, když více než půl hodiny hráli o deseti po druhé žluté kartě pro Manuela Pamiče. Na vedoucí Liberec ztrácí Letenští už čtyři body, třetí Plzeň je za Spartou o bod.

Sparta se po páteční výhře Liberce nad Žižkovem dostala pod ještě větší tlak, který ji téměř paralyzoval. Pražané předvedli další nevýrazný výkon a nepřipomínali tým, který má nejlepší venkovní bilanci.

V ofenzivě byli neškodní, před vlastní brankou naopak museli řešit několik ošemetných situací. Zatrnulo jim už v 18. minutě, když domácí Chramosta namířil do tyče.

Boleslav v minulém kole po pěti zápasech v lize zažila radost z vítězství a výhru na půdě Bohemians 1905 toužila potvrdit i proti dalšímu týmu z metropole.

Hosté, kteří Boleslav před necelým měsícem vyřadili z domácího poháru, se v první půli nezmohli na jedinou střelu na branku.

Sparťanský kouč Martin Hašek diriguje své svěřence v Mladé Boleslavi

Zápas se pro Spartu zkomplikoval ještě víc po změně stran. Obránce Pamič za půlící čarou zbytečně fauloval Štohanzla a po druhé žluté kartě nechal svůj tým v oslabení na závěrečnou půlhodinu.

Přesilovku domácí využili přesně za deset minut: na Šírlův skvostný centr naskočil Chramosta a přesnou hlavičkou ukončil svůj střelecký půst, který trval od 6. listopadu. Sparťané jako by si nevzali ponaučení z prvního vzájemného zápasu, kdy jim Chramosta na Letné také vstřelil gól při vysoké výhře Středočechů 3:0.

Spartě v početní nevýhodě mohl vrátit naději Hušbauer, jehož rána se odrazila od tyče. A vzápětí na druhé straně střídající Kulič nepřekonal tváří v tvář brankáře Vaclíka.

Uspěl ale v úplném závěru střídající Brunclík, který do Vaclíkovy brány doklepl odražený míč. To neunesli fanoušci Sparty, kteří se pustili do šarvátek s domácími pořadateli. Klid museli zjednat až přivolaní policejní těžkooděnci.

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (0:0)
Branky: 68. Chramosta, 90. Brunclík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Rolko, Kúdela, Kysela, Štohanzl, Chramosta - Pamič. ČK: 58. Pamič. Diváci: 4596.
Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Štohanzl, Kúdela, Ščuk (60. Brunclík) - Fillo (65. Kulič), Chramosta (90. Bulut), Mareš. Trenér: Koubek.
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (89. Slepička), Holek (61. Frýdek), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.

Témata:  sport, fotbal, sparta, boleslav
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.