Hráči Baníku se potrestali za ostudu: Půl milionu dají na trávník | iSport.cz
24. dubna 2012 • 14:06

Hráči Baníku se potrestali za ostudu: Půl milionu dají na trávník

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Bohemians - Plzeň: Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Baníku se sami potrestali za páteční blamáž ze zápasu s Duklou (1:4). S vedením klubu se dohodli na tom, že ze svých odměn věnují půl milionu na transparentní účet Zachraňme Baníček, kam přispívají i fanoušci. Vybraná částka má posloužit na rekonstrukci hrací plochy na Bazalech.Rozhodnutí vzdát se prémií ve výši půl milionu korun padlo na úterní schůzce fotbalistů s vedením klubu, kterou inicioval trenér Radoslav Látal.

"Kluci se k tomu postavili jako chlapi," citují oficiální stránky Baníku předsedu představenstva Petra Šafarčíka.

"Je pravda, že atmosféra v kabině se při naší návštěvě dala krájet. Připomněli jsme důrazně všem hráčům, co všechno pro naši záchranu dělají sponzoři, město a hlavně naši nejvěrnější fanoušci. Ti doslova po stokorunách zaslali na transparentní účet již bezmála 700 tisíc korun," vyzdvihuje Šafarčík.

"To, že se hráči rozhodli podstatnou část svých odměn věnovat na rekonstrukci hrací plochy na Bazalech, svědčí o tom, že záchraně v lize věří a udělají pro ni maximum," věří nicméně šéf klubu.

Radost fotbalistů Dukly, zopakovat si ji mohli ještě třikrát
Radost fotbalistů Dukly, zopakovat si ji mohli ještě třikrát

"Jsme si vědomi toho, že naši fanoušci jsou z našich posledních výsledků a zejména výkonů rozčarováni. Toto naše rozhodnutí je omluvou všem, kteří nám v našem boji o záchranu pomáhají," prohlásil pro web Baníku kapitán Benjamin Vomáčka.

Ten teď slibuje, že v sobotu proti Žižkovu udělá tým pro úspěch všechno. "Bouřka v kabině proběhla, vše jsme si vyříkali a teď už se plně soustředíme na zápas pravdy s Viktorkou Žižkov. Prosíme všechny o podporu a slibujeme, že v sobotu na Bazalech vypustíme duši a urveme klíčové tři body pro záchranu!"

Baníku čtyři kola před koncem ligy schází na sestupové pozici dva body na čtrnácté Bohemians 1905.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud