Jonáš Bartoš
12. května 2012 • 21:50

Dojatý Šilhavý slaví první titul: Největší moment v mé kariéře

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | FOTOGALERIE | V padesáti letech se dočkal svého prvního titulu, na který doposud marně čekal coby hráč i později jako trenér. Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý si pochvaloval „superfinále“ s Plzní, které definitivně přiřklo ligový primát Liberci. „Proto fotbal děláme, je to něco neskutečného,“ pochvaloval si oslavovaný kouč.Celý stadion stál na nohou, dlouhé minuty tleskal. Největší aplaus během předávání mistrovských medailí a poháru přišel v momentě, kdy hlasatel vyvolal jeho jméno. „Jarda Šilhavýýýýý!“ ozývalo se libereckým stadionem. Fanoušci ocenili přínos muže, který po šesti letech vrátil ligový titul pod Ještěd.

„Doteď to vstřebávám, ještě si pořádně neuvědomuju, čeho jsme dosáhli. Jako hráč i trenér jsem doteď působil v týmech, které hrály dole o záchranu. Nedá se to popsat, tohle je něco neskutečného. Jde o mezník v mé kariéře,“ vyprávěl dojatý Šilhavý.

Celý Liberec se ihned po utkání chystal na bouřlivé oslavy, které vyvrcholily setkáním s fanoušky na náměstí. "Jsem tak unavený, jak kdybych hrál sám dva zápasy. Ale u oslav určitě nebudu chybět,“ slíbil severočeský kouč.

Nezmar si užívá chvíle po zápaseFoto Michal Beránek (Sport)


Plzeň celý zápas hodně zlobila, nastřelila dvě tyčky, k tomu Bakoš spálil gólovku. „Ve druhém poločase přišel tlak, který jsme očekávali, protože remíza pro Plzeň nic neřešila. Díky štěstí a špatné koncovce Plzně jsme to přestáli. Létalo jim to do tyčí, kluci skákali do střel, blokovali šance. Bylo vidět, že moc chtěli,“ vracel se Šilhavý k utkání, které definitivně rozhodlo o prvenství Liberce.

„V jednu chvíli jako bychom se lekli, že můžeme mít titul. Nervozita tam byla. Ale za celý ročník musím hráče pochválit, byla to týmová práce. Ve většině utkání jsme hráli pohledný fotbal, spravedlnost není slepá a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ pochvaloval si Šilhavý.

Liberec si díky titulu v Gambrinus lize v nové sezoně zahraje předkolo Ligy mistrů. Má možnost napodobit milionovou pohádku, které se díky bitvám s Barcelonou, AC Milán a dalšími velikány dočkali minulý ročník v Plzni. Otázkou je, jak bude severočeský kádr vypadat v nadcházejícím ročníku.

Obrovská radost SeveročechůFoto Michal Beránek (Sport)

„Tým by měl určitě zůstat pohromadě. Až pominou oslavy, budeme to řešit. Brzy přijdou poháry, chtěl bych mužstvo naopak posílit třemi až čtyřmi hráči. Kdybychom měli kádr oslabit, nikoho navíc nepřivést, nevím, jak by to v Evropě dopadlo,“ nepřímo apeluje Šilhavý na klubové vedení, aby se pokusilo klíčové hráče udržet.

Liberec si za celou sezonu titul zaslouží, ze všech aspirantů předváděl nejvyrovnanější výkony. Klíčovými postavami týmu byli ostřílení borci Štajner, Nezmar a kapitán Janů, na které kouč Šilhavý spoléhal.

„Věděl jsem, proč jim věřím. Jestli na to hráč má, je jedno, jestli mu je 37 nebo osmnáct. Třeba o Tomáše Janů jsme bojovali, vedení klubu nebylo nakloněno prodloužení smlouvy. Ukázalo se to, že to bylo správné řešení. Tihle hráči se o titul velkou měrou zasloužili,“ chválil matadory v týmu liberecký lodivod.

Nezmar slaví se spoluhráči mistrovský titul.
Nezmar slaví se spoluhráči mistrovský titul.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud