25. července 2012 • 13:36

Pivo za bůra, prezentace Gambrinus ligy by měla být jako v bundeslize

Autor:
Reklama
FAČR chce podstatně zvýšit zájem o českou nejvyšší soutěž
TOP VIDEA
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová televizní studia v Německu, Itálii, Anglii i dalších vyspělých zemích trhají rekordy ve sledovanosti. FAČR ve spolupráci s Ligovou fotbalovou asociací se rozhodl jít stejnou cestou, v rámci plánů o zvýšení atraktivity Gambrinus ligy jedná s Českou televizí o podobném formátu. Rozjet by se měl během podzimu, k vidění by měli být noví, atraktivní experti.Jak by měl projekt zhruba vypadat? V pátek, v neděli a v pondělí by se hrála výhradně televizní utkání, zbylých pět zápasů by se odehrálo v sobotu v jednotném čase v rámci jednoho čtyřhodinového studia České televize.

„Během podzimu by mělo dojít k tomu, že by byl v sobotu jeden z duelů v přímém přenosu, ze zbylých by byly živé vstupy a pozápasový rozbor ve studiu. Měl by to být podobný formát, jako má hokej.

V jednání jsou i noví, hodně atraktivní experti ve studiu. Chtěli bychom to rozšířit i o ženský prvek. Konkrétní jména ale zatím nechci zveřejňovat,“ řekl na tiskové konferenci místopředseda FAČR za ligu Dušan Svoboda.

„Dosud se jen mluvilo o tom, že se fotbal dělá pro fanoušky. Nyní je třeba podniknout konkrétní kroky. Musíme se řídit heslem Náš fanoušek – náš pán,“ dodal Svoboda.

Ke zvýšení atraktivity na stadionech chce přispět také hlavní partner nejvyšší soutěže pivovar Gambrinus. V případě, že jeden z týmů vstřelí v utkání pět branek, obdrží jeho fanoušci před příštím domácím duelem voucher, za který si budou moci koupit desítku Gambrinusu za symbolických pět korun.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze