Limberský filmoval, potvrdila disciplinárka. Zaplatí 40 tisíc korun | iSport.cz
27. září 2012 • 15:14

Limberský filmoval, potvrdila disciplinárka. Zaplatí 40 tisíc korun

Autor: ČTK, iSport.cz
Plzeňský obránce David Limberský za nafilmovanou penaltu a výroky o Spartě zaplatí 40 tisíc korun
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala plzeňského Davida Limberského za nafilmování penaltového zákroku v utkání 7. kola první ligy se Spartou a následné výroky na adresu pražského klubu pokutou 40 tisíc korun. Reprezentační obránce po zápase uvedl, že letenskému klubu pomohli k dvaceti titulům rozhodčí. Viktoria přislíbila pražskému celku omluvu za hráčova slova formou dopisu.Limberský přifilmoval pád v souboji se sparťanským záložníkem Josefem Hušbauerem v závěru prvního poločasu a z nařízené penalty rozhodl domácí kapitán Pavel Horváth o výhře Plzně 1:0. Pražanům se nelíbily i některé další výroky sudího Radka Matějka a v přestávce dokonce zvažovali, že nepošlou tým do druhé půle. Duel pak označili za tendenčně řízený.

Disciplinární komise si vyžádala stanovisko komise rozhodčích, která usoudila, že Limberský pád přifilmoval.

"Hráč navíc před komisí přiznal, že zákrok nebyl penaltový," řekl novinářům Petr Kovář z tiskového oddělení asociace. "O zápasovém trestu komise neuvažovala z toho důvodu, že trend, který je dlouhodobě nasazen disciplinárkou, se pohybuje pouze v mantinelech finančního plnění," uvedl Kovář.

K disciplinárnímu provinění došlo i při Limberského výrocích na adresu Sparty po zápase, rozhodla dále komise.

"Hráč přiznal, že výroky nebyly šťastné. Byly vyřčeny v emocích. Plzeňský klub navíc ústy pana Šádka (generálního manažera) přislíbil omluvu Spartě. Hráčovo přiznání a vstřícný postoj Plzně byly dva momenty, které komise zohlednila při udělování výše trestu," prohlásil Kovář.

Plzeňský obránce David Limberský za nafilmovanou penaltu a výroky o Spartě zaplatí 40 tisíc korunPlzeňský obránce David Limberský za nafilmovanou penaltu a výroky o Spartě zaplatí 40 tisíc korunFoto Barbora Reichová (Sport)

Komise v minulosti za simulování zastavila činnost pouze Janu Chramostovi, který navíc musel zaplatit pokutu 20 tisíc korun.

V dalších případech udělovala hlavně pokuty, a to například Janu Štohanzlovi (10 tisíc), Davidu Lafatovi (30 tisíc), Ladislavu Volešákovi (30 tisíc), Václavu Pilařovi (30 tisíc) či Tomáši Vondráškovi (20 tisíc).

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud