Vytáhnou se Letenští i v lize proti Baníku? Sparta musí ustát úspěch! | iSport.cz
8. října 2012 • 12:10

Vytáhnou se Letenští i v lize proti Baníku? Sparta musí ustát úspěch!

Autor: mip
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když naposledy Letenští porazili evropský velkoklub, následovaly týdny vystřízlivění. Dnes se proti Baníku Ostrava budou snažit ukázat, že umějí vítězství nad favoritem v Evropské lize využít ve svůj prospěch.Výhrou nad Feyenoordem na konci srpna si Sparta zajistila postup do základní skupiny Evropské ligy.

Po večeru oslav však přišla kocovina – utrápené vítězství nad Hradcem Králové a pak čtyři porážky v řadě: tři v lize, jedna na hřišti Lyonu v druhé nejprestižnější klubové soutěži starého kontinentu.

Proti Baníku dnes od 19:00 půjdou Letenští s vítězstvím nad Athletikem Bilbao v zádech. Dokážou zopakovat výborný výkon z poháru i v lize, nebo je čeká další trápení?

„Říkali jsme to hráčům v rámci slovního hodnocení. Kluci si proti Bilbau dokázali, že fotbal hrát umějí i proti velkým týmům. A teď je jen na nich, aby kvalitu hry z evropských pohárů přenesli i do Gambrinus ligy. To, že máme na čem stavět, jsme si ukázali. A byl by hřích nenavázat na to,“ upozorňuje trenér Vítězslav Lavička.

Fotbalisté Sparty uťali sérii čtyř porážek v řadě a v duelu Evropské ligy vyhráli nad Bilbaem 3:1Fotbalisté Sparty uťali sérii čtyř porážek v řadě a v duelu Evropské ligy vyhráli nad Bilbaem 3:1Foto Barbora Reichová (Sport)


Sparťané musejí být připravení na to, že místo otevřené baskické obrany je bude čekat úpornější defenziva.

„Styl v evropských pohárech je jiný, než na jaký jsme zvyklí z naší ligy. Ale přestože si skládáme detailní informace o soupeři, nejpodstatnější je, jaká bude naše hra. Bez rozdílu v tom, jestli hrajeme v Evropě, nebo v naší soutěži,“ plánuje sparťanský kouč.

Tomu, že se Baník do Sparty nepustí totální ofenzivou, nasvědčují slova jeho protějšku Radoslava Látala.

„Nemůžeme to na Letné úplně otevřít, ale jen z defenzivy vycházet taky nebudeme,“ slibuje ostravský trenér.

Václav Kadlec v hlavičkovém souboji s obránce Bilbaa, v pozadí Bekim Balaj.
Václav Kadlec v hlavičkovém souboji s obránce Bilbaa, v pozadí Bekim Balaj.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud