Zastupitelstvo vstup do Baníku Ostrava neprojednávalo, nemělo informace | iSport.cz
24. října 2012 • 12:10

Zastupitelstvo vstup do Baníku Ostrava neprojednávalo, nemělo informace

Autor: ČTK
Fanoušci Baníku Ostrava na setkání na ostravském náměstí.
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostravští zastupitelé stáhli z projednávání možnost vstupu města do společnosti Bazaly, která vlastní pozemky a stadion fotbalového Baníku. Primátor Petr Kajnar (ČSSD) rozhodnutí zdůvodnil nedostatkem informací.„Chceme, aby bylo odborně potvrzeno, že stadion lze rekonstruovat v souladu s požadavky fotbalové asociace,“ vysvětlil Kajnar. Podle zástupců města totiž existovaly obavy, že po vstupu města do společnosti Bazaly by se mohlo ukázat, že stadion nelze renovovat.

Město proto bude po klubu požadovat studii proveditelnosti rekonstrukce. Podle mínění náměstka Dalibora Madeje (ODS) by se zastupitelé k projednávání materiálu mohli vrátit zřejmě na prosincovém zasedání.

Baník se nachází v kritické finanční situaci, protože po předchozím majiteli Tomáši Peterovi má dluhy kolem 140 milionů korun. Nové vedení se proto snaží napravit pokřivené vztahy s radnicí a chce se dohodnout na vstupu města do akcionářské struktury klubu, což je mimo jiné i klíčová podmínka banky pro navýšení provozního úvěru.

Jednou z možností pomoci Baníku je právě varianta, že by Ostrava mohla do svého vlastnictví získat stadion Bazaly.

K větší podpoře klubu vyzvali magistrát v polovině října i fanoušci srazem před ostravskou radnicí. Mezi zhruba čtyři stovky příznivců tehdy přišel také písničkář Jaromír Nohavica, bývalý reprezentant Václav Daněk i současní hráči Baníku Václav Svěrkoš s Martinem Lukešem.

Baníkovci si na poklidném shromáždění zafandili a s Nohavicou společně zazpívali i klubovou hymnu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud