Radní navrhnou pomoc Baníku! Setrvá slavný klub na Bazalech? | iSport.cz
19. října 2012 • 08:55

Radní navrhnou pomoc Baníku! Setrvá slavný klub na Bazalech?

TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

VÍME PRVNÍ | Naděje pro Baník. Zástupci vedení klubu z ostravských Bazalů se ve středu večer sešli na pracovní schůzce s ostravskými zastupiteli a pokusili se jim vysvětlit, proč je důležité, aby město vstoupilo do struktur klubu a ujalo se především chátrajícího stadionu. Podle informací Sportu se šéfům Baníku dařilo. Vše má nyní spět k tomu, že radní zastupitelům města navrhnou, aby pomoc klubu odhlasovali.Město vstoupí do společnosti Bazaly, a. s., jež je v majetku klubu, získá v ní většinový podíl, navýší její základní kapitál a z tohoto zdroje pak bude financována rekonstrukce stadionu.

Tak má vypadat usnesení, které mají radní příští týden ve středu navrhnout k odhlasování. Pro Baník by to byla velmi dobrá zpráva. Výrazně by se mu ekonomicky ulevilo a zlepšila by se i jeho pozice při jednáních s potenciálními sponzory.

„Nebudu se pouštět do jakýchkoli spekulací, nicméně chci říct, že mám ze setkání s ostravskými zastupiteli dobrý pocit,“ prohlásil Petr Šafarčík, šéf Baníku. „Ten dobrý pocit plyne z toho, že jsem z jejich strany cítil zájem o věci diskutovat a dovědět se co nejvíce. To je základní předpoklad úspěchu,“ řekl Šafarčík.

K tomu, zda údajná předběžná dohoda nebo jakési memorandum, v němž má být zahrnut další postup městských radních, existuje, se vyjádřit nechtěl. „Usnesení padne ve středu a každý zastupitel se bude rozhodovat podle svého svědomí,“ dodal.

Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek zdůraznil, že středeční jednání bylo pouze pracovní. „To znamená, že žádný závazný závěr učiněn nebyl, hlasovat se bude skutečně až za týden,“ řekl Štěpánek. „Toto setkání sloužilo jen k tomu, aby byli zastupitelé o věci maximálně informováni,“ pravil náměstek.

Několik na sobě nezávislých zdrojů obeznámených s průběhem středečního zasedání deníku Sport potvrdilo, že věci skutečně spějí k předložení popsaného návrhu. Podle divočejších spekulací se údajně hovořilo i o možnosti, podle níž by město pomohlo Baníku s likvidací více než stomilionového dluhu. „To mohu zcela jednoznačně odmítnout.

Ačkoliv by nám to pomohlo, takový návrh nepadnul a jsem si jist, že ze strany města ani nepadne. Své dluhy z minulosti si musíme zlikvidovat sami,“ ujistil Šafarčík.

Fanoušci Baníku Ostrava na setkání na ostravském náměstíFanoušci Baníku Ostrava na setkání na ostravském náměstíFoto ČTK

Ve snaze přesvědčit zastupitele města, aby pro pomoc Baníku zvedli ruku, pomáhal Šafarčíkovi ve středu i Miroslav Pelta, předseda FAČR. Byl jednání osobně přítomen. „Já mu za to musím maximálně poděkovat,“ pravil šéf ostravského klubu.

„Vážil cestu do Ostravy jen proto, aby z pozice prvního muže asociace, ale také majitele prvoligového klubu a zároveň zastupitele města Jablonce obeznámil zástupce ostravské radnice se svým pohledem na věc. Cítím velmi jasně, že pan Pelta chce Baníku v jeho svízelné situaci pomoci,“ prohlásil Šafarčík.


„Řekl, že doporučuje, aby město do majetkových struktur Baníku vstoupilo a pomohlo s rekonstrukcí Bazalů. A dodal, že v momentu, kdy se v Ostravě o opravě stadionu rozhodne, stane se toto město znovu významným partnerem FAČR, která bude s Bazaly počítat jako s možným pořadatelem utkání české reprezentace,“ dodal Šafarčík.

Den před středečním pracovním setkáním zastupitelů s Peltou a Šafarčíkem se na Prokešově náměstí před ostravskou radnicí sešlo několik stovek příznivců Baníku, kteří na radnici apelovali, aby klubu pomohli.

Vystoupilo před ně několik významných osobností, mezi jinými i zpěvák Jaromír Nohavica. „Bazaly jsou Ostrava a Ostrava jsou Bazaly,“ prohlásil. „Zbořit se dá všechno. Tahle radnice, muzeum, srovnat se zemí se dá Sýkorův most, ale co potom zůstane z naší Ostravy?“ hlásal Nohavica do mikrofonu.

„Važme si svých symbolů, važme si Bazalů, važme si Baníku. Nestyďme se za to,“ dodal na úterním shromáždění Nohavica.  

Mezi fanoušky Baníku Ostrava se na setkání kvůli záchraně klubu objevil i písničkář Jaromír Nohavica
Mezi fanoušky Baníku Ostrava se na setkání kvůli záchraně klubu objevil i písničkář Jaromír Nohavica
 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud