Plzeň stíhá Spartu i Jablonec, Budějovice sestřelil Čišovský | iSport.cz
29. října 2012 • 19:11

Plzeň stíhá Spartu i Jablonec, Budějovice sestřelil Čišovský

Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík

Fotbalisté Plzně konečně překonali mizernou sérii výsledků, kdy po úspěchu v Evropě přišel propadák v domácí soutěži. V dohrávce 12. kola Viktoria vyhrála na půdě Českých Budějovic gólem Mariana Čišovského ze 17. minuty 1:0 a v tabulce ztrácí na vedoucí trio Jablonec, Sparta a Olomouc už jen jeden bod. Budějovice naopak klesly na sestupovou předposlední příčku.

Duel rozhodla jediná nebezpečná situace. Po čtvrthodině hry rozehrála Plzeň trestný kop, Horváth od pravé postranní čáry poslal přesný oblouček do pokutového území. Tam míč lehce přizvedl Štípek a následně skóroval volný Čišovský.

Plzeň se po gólu uklidnila, ale vypadalo to, že po náročném čtvrtečním utkání Evropské ligy v Izraeli ani nemá touhu vedení zvýšit. Hosté několikrát chybovali, avšak Jihočeši nedokázali nabídnutého míče využít k založení nebezpečné akce.

V hlavičkovém souboji domácí Lengyel s Ďurišem

Prakticky ve stejném duchu pokračovalo utkání i v druhé půli. Rajtoral se jednou dostal ke střele, která však postrádala razanci. Ta naopak nechyběla Daridově ráně v 76. minutě. Mladý plzeňský záložník si naběhl do volného prostoru a tvrdě vypálil, ale Daněk jeho pokus vyrazil.

Další úspěšný zákrok si českobudějovický brankář připsal při Horváthově střele, Plzni těsné vedení nakonec k tříbodovému zisku stačilo. České Budějovice ze dvou posledních domácích zápasů získaly jen bod, když před týdnem remizovaly se Slováckem. Jihočeši tak klesli na patnáctou pozici.

Branka: 16. Čišovský. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Ubias. ŽK: Darida, Čišovský, Ďuriš, Kozáčik (všichni Plzeň). Diváci: 1987.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lenygel, Machovec - Sandro (46. Klesa), Benát, Javorek (73. Markovič), Rýdel, Táborský - Řezníček (87. Petráň). Trenér: Soukup.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Ševinský, Limberský - Rajtoral (87. Zeman), Horváth, Darida, Kolář (88. Hejda), Štípek (68. Bakoš) - Ďuriš. Trenér: Vrba.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.