Křetínskému hrozí zákaz činnosti ve fotbale. Kauza půjde k disciplinárce | iSport.cz
Stanislav Hrabě
31. října 2012 • 15:17

Křetínskému hrozí zákaz činnosti ve fotbale. Kauza půjde k disciplinárce

Případ Křetínského tašky skončí u disciplinárky, potvrzuje její předseda Golda
TOP VIDEA
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Buď policie, která šetří obsah Křetínského tašky, sdělí někomu obvinění a pak to bude porušení i fotbalových norem a disciplinárka bude trestat. Nebo si předvolá Daniela Křetínského, aby předložil důkazy a vysvětlil závažná nařčení. Pokud by to nesvedl, hrozí mu postih za provinění znevažující jméno fotbalového asociace. Co hrozí Křetínskému? Peněžitý trest, zákaz činnosti ve fotbale, jelikož je ovšem i statutární funkcionář Sparty Praha, může tvrdá ruka dopadnout i na klub!

Zatím ale Jiří Golda, předseda disciplinární komise FAČR vyčkává na závěry policie. Obsah Křetínského tašky nezná, ale to ho netrápí. „Orgány činné v trestním řízení (policie) mají lepší operační prostředky,“ uznává.

Podle něj však už nastává doba, aby případ pohnul kupředu. „Už je to měsíc a půl, dostatečný čas, aby se došlo k nějakému závěru,“ říká. 

Možnosti jsou dvě: buď policie někomu sdělí obvinění, pak je to i prohřešek proti fotbalu. „Soud může dát i tresty nepodmíněného odnětí svobody, ale nerozhodne, jestli může člověk dál působit ve fotbale. To je na nás!“ vysvětluje Golda. 

Nebo to byla jen nafouknutá bublina. „V tom případě se bude zodpovídat pan Křetínský. Pozveme ho, aby objasnil svá vyjádření a předložil důkazy.“

Kdyby se mu to nepovedlo, hrozí mu postih jako Karlu Kaprovi v kauze Olomouc-Bohemians Praha. „Ta paralela mě napadla. Oznamoval korupci, sliboval důkazy, avšak žádné nepředložil,“ vzpomíná Golda. 

V žádném případě nechce, aby Křetínského taška zapadla pod stůl. „Vyjádření byla dost závažná, prý horší kauza než v roce 2004,“ zdůrazňuje. Zatím čeká na závěry policie, ale může spustit disciplinární šetření i bez ní.

„Konkrétní datum neřeknu. Ale vždycky vypadá špatně, když se něco vleče. Jak něco vznikne, má se rozhodnout co nejdřív,“ prozrazuje svoje krédo, jehož se zásadně drží. 

Nejen podle něj Křetínského nařčení už poškodilo jméno fotbalu dosti značně, aniž se přesně ví, na koho míří a jakých nekalostí se kdo dopustil.

Celý rozhovor s Jiřím Goldou a velké téma ohledně Křetínského tašky najdete ve čtvrtečním vydání deníku Sport

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud