Břevno! Došek na Spartě spaloval šance, od trenéra to schytal

Autor: Pavel Janega
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Na kopačce měl řadu šancí. Jednou dokonce orazítkoval břevno. Katem pražské Sparty se však Libor Došek, její bývalý útočník, nestal. V nedělním ligovém utkání zahodil spoustu šancí a odnesl to kritikou vyřčenou vlastním koučem Svatoplukem Habancem. Slovácko prohrálo na Letné 0:4.

Jakoby se Libor Došek zalekl a vzpomněl si na konec angažmá ve Spartě, odkud neodcházel v nejlepším. Fanoušci na něj často pískali a dodnes mu v uších musí znít to nepříjemné skandování: „Došek ven!“.

Kdysi obávanému kanonýrovi nevyšlo nic, oč se po návratu na Letnou pokusil. Pět šancí a neujala se ani jedna…

Že by smůla? Nikoliv. „S jeho zkušenostmi by měl minimálně jednu branku dát,“ kritizoval Doška trenér Slovácka Svatopluk Habanec v rozhovoru pro televizi Fanda.

Právě neproměněné šance označil za zlom v utkání, ve kterém nakonec jeho svěřenci podlehli Spartě vysoko 0:4.

„Do 65. minuty jsme měli víc příležitostí než soupeř. Ale protože jsme je neproměnili, přišel tlak Sparty a její čtyři góly,“ litoval Habanec.

Největší šanci měl Došek na hlavě po půlhodině hry. Jenže po Volešákově centru trefil jen břevno. A nevyšla mu ani koncovka po krásné akci Slovácka na jeden dotek před poločasem. Pálil nad branku podobně jako ve druhém poločase, kdy mohl využít zmatku v šestnáctce Sparty.

„Tohle bych měl proměňovat...“ kál se Došek. Na výsledku a vysoké porážce svého týmu už nic změnit nemohl.

Gólman SLovácka Melichárek dlouho držel na Letné čisté konto, nakonec inkasoval čtyřikrát

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.