KAUZA: 160 milionů! Obří dluhy by mohly Baník vyřadit z první ligy | iSport.cz
10. dubna 2013 • 17:15

KAUZA: 160 milionů! Obří dluhy by mohly Baník vyřadit z první ligy

Autor: spo
Fanoušci Baníku přivítali Milana Baroše tímhle choreem - Srdcař Baníku
TOP VIDEA
Sparta - Jablonec: Hložek napálil hlavou břevno, Kozák z dorážky předvedl další minelu! Sparta - Jablonec: Hložek napálil hlavou břevno, Kozák z dorážky předvedl další minelu!
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dluží, kde se dá. V takové situaci se momentálně nachází ostravský Baník. Podle nejnovějších informací je 160 milionů v červených číslech. A nejhorší scénář? Reálně hrozí, že kvůli dluhům nesplní licenční podmínky a bude se muset poroučet z nejvyšší soutěže.Baník dluží i fotbalistům, nejvíce pak útočníkovi Václavu Svěrkošovi, tvrdí Insider. V arbitrážním řízení proti klubu navíc uspěli Verner a Mario Ličkové, bývalý manažer klubu a hráč.

Celkově prý Ostravané dluží kolem 160 milionů korun, což nepřímo potvrzuje Petr Šafarčík, předseda představenstva Baníku. „Ta souhrnná částka se tomu asi blížit může,“ uvedl.

Insider ale spekuluje, zda Šafarčík nemluví schválně o vyšším dluhu jen proto, aby silněji zatlačil na město. To totiž projednává záchranářský projekt spočívající v tom, že Ostrava odkoupí Bazaly. Nejenže za ně slušně zaplatí (prý více než 100 milionů korun), ale také se bude starat o jejich provoz. Což jsou další náklady.

„Připouštím, že jestli nám nepomůže město, a to tím, že vstoupí do společnosti Bazaly, a. s., která provozuje stadion, můžeme mít problémy,“ uvedl Šafarčík.

Nejhorším scénářem by bylo neudělení licence a přeřazení Baníku do nižší soutěže. Licenční komisi FAČR bude zajímat, zda je klub schopný dluhy splatit. „S některými věřiteli máme uzavřené splátkové kalendáře, s jinými zatím bohužel ne,“ krčí rameny Šafarčík.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud