Sparta slavila: Kvašňákova tribuna, černé dresy a rýpanec do Slavie | iSport.cz
Tomáš Podvín
23. listopadu 2013 • 18:56

Sparta slavila: Kvašňákova tribuna, černé dresy a rýpanec do Slavie

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO + FOTO | Historické černé dresy s velkým bílým S na prsou, k tomu všemu slavnostní ceremoniál. Zápas Sparty s Mladou Boleslaví byl zkrátka pro letenský klub výjimečným, aby ne, slavilo se 120 let od založení klubu. Na slávu dohlížely největší legendy nejúspěšnějšího českého klubu z „železné jedenáctky“, která byla vyhlášena během tohoto týdne.Největší pocty se dostalo legendě klubu Andreji Kvašňákovi, kterého fanoušci už dříve zvolili Sparťanem století. Teď byla po bývalém vynikajícím záložníkovi Sparty pojmenována hlavní tribuna stadionu na Letné. Slavnostního křtu se zúčastnil syn legendy Jaroslav a pochopitelně i majitel pražského klubu Daniel Křetínský.

„Otec vždy chodil na Spartu. Určitě by si přál, aby se jeho víra přenesla na všechny ostatní. Fanoušci vědí, že hráči budou za Spartu vždy bojovat. Přál bych si, aby bylo pravidlem, že se z Letné body nevozí,“ řekl syn Andreje Kvašňáka.

„Chtěli bychom poděkovat Jaroslavu Kvašňákovi, že umožnil, aby se hlavní tribuna jmenovala po jeho otci, a přejeme ji vše nejlepší,“ doplnil Křetínský.

Ladislav Krejčí a Lukáš Vácha si výročí 120 let Sparty užili


Na ceremoniál dohlížela přímo na pažitu „železná jedenáctka“ Sparty. Každý její post byl obsazen hráčem, který odehrál nejvyšší počet zápasů v dresu Letenských. Největšímu aplausu diváků se těšil bývalý kanonýr Horst Siegl. Spolu s legendami klubu byly na hrací ploše i mladé naděje Sparty.

K celé řadě gratulantů se připojila i hokejová Sparta, která slaví ve stejný čas 110 let od založení. „Rádi bychom se přidali ke gratulantům jako mladší bráška Sparty. Jsme velmi pyšní a hrdí, že můžeme být s vámi v jedné komunitě,“ pronesl emotivně Petr Bříza, manažer hokejové Sparty a bývalý vynikající brankář.

Pak už se šlo na věc a na plac vyběhli fotbalisté Sparty ve speciálních historických černých dresech, které mají připomínat vůbec první dresy, které kdy hráči klubu oblékli.

Užívali si i fanoušci, kteří si pět minut před poločasem neodpustili rýpnutí do věčného rivala Slavie, která je podle historických dat o rok starší. V jejich choreu stálo: 120 let Sparta Praha. Vše doplnil nápis: Nejstarší český fotbalový klub.

Sparta se v černých dresech rozjížděla v bitvě s Boleslaví pomaleji, nakonec ale mohla slavit po výhře 4:1. Z výhry se těší Costa, Vácha, Dočkal a Holek
Sparta se v černých dresech rozjížděla v bitvě s Boleslaví pomaleji, nakonec ale mohla slavit po výhře 4:1. Z výhry se těší Costa, Vácha, Dočkal a Holek

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud