28. února 2014 • 22:07

Slavia napravila blamáž z Olomouce, Necid zařídil výhru nad Duklou 2:1

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby třetí Duklu 2:1, napravili úvodní jarní debakl 1:5 z Olomouce a vzdálili se na čtyři body sestupovému pásmu. Svěřenci Miroslava Koubka ovládli domácí předehrávku 18. kola první ligy díky gólům zimních posil Michala Smejkala a Tomáše Necida z prvního poločasu, až v závěru snížil desátým gólem v sezoně Zbyněk Pospěch. Slávisté znovu dohrávali deseti, tentokrát byl po dvou žlutých kartách vyloučen Jan Vošahlík.

V úvodní desetiminutovce se soupeři v Edenu spíše oťukávali. Poté střelu hostujícího Mareše zblokoval Dostál na roh a podobně dopadla na druhé straně Pitákova rána po rohovém kopu. V 15. minutě už se slávisté z dalšího rohu prosadili. Při svém druhém startu za červenobílé otevřel hlavou skóre stoper Smejkal.

"První gól jsme dostali ze standardní situace, kdy jsme nesplnili své obranné úkoly," řekl na tiskové konferenci kouč Dukly Luboš Kozel. "V první půli jsme naší nedůsledností nebo až bohorovností udělali několik chyb ve hře a v úvodu jsme byli podráždění a zbytečně jsme faulovali," doplnil.

Domácí vůbec nepůsobili jako mužstvo s nejméně produktivním útokem ligy a nejhorší bilancí na vlastním hřišti. Z další standardní situace Necid hlavičkoval nad branku.

Rozhodla Necidova branka

Aktivní Slavia přidala v předposlední minutě druhou branku. Boudjemaa našel kolmicí za obranu Necida, který zakončil přesnou přízemní střelou. Kmenový hráč CSKA Moskva se v české nejvyšší soutěži trefil poprvé od listopadu 2008.

"Chtěl jsem to po zemi na zadní (tyč). Možná jsem to i blbě trefil, naštěstí to byl gól, tak jsem rád," řekl Necid.

Duklu mohl vrátit do hry v 58. minutě nejlepší týmový střelec Pospěch. Jeho ránu však vykopl z brankové čáry Gecov. Naděje hostů vzrostla v 72. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Vošahlík.

Pospěch jen snížil

Celek z Julisky ze závěrečného tlaku snížil. Čontofalský sice nejprve vyrazil nepovedený odkop spoluhráče Škody, ale v 87. minutě už ho hlavou překonal Pospěch.

Bývalý útočník Slavie desátou trefou dorovnal vedoucího ligového střelce Aidina Mahmutoviče z Teplic. Dukla však druhý gól nepřidala a prohrála po sérii šesti utkání bez porážky. "Od vyloučení Vošahlíka to byla hra na jednu branku, bohužel ten kontaktní gól jsme dali velmi pozdě a už to na vyrovnání nestačilo," uvedl Kozel.

"Hrajeme o záchranu, takže to byl z našeho pohledu takový účelový výkon. Ten 'krasofotbal' jako v Olomouci jsme dneska nehráli a to přineslo ovoce. Musím mužstvo pochválit, že to odbojovalo a vydřelo. V deseti to bylo hodně těžké a ustáli jsme to," prohlásil trenér Slavie Koubek.

Hosté: 87. Pospěch

Domácí: Čontofalský – Dostál, Smejkal, Škoda, Neves – Zmrhal, Piták (C) (80. Juhar), Gecov, Boudjemaa (85. Mičola), Vošahlík – Necid (90+1. Prošek).

Hosté: Rada – Mat. Hanousek (79. J. Marek), Vorel, Romera, Štětina – Kalouda (61. Kovaľ), Berger (46. Černý), Gedeon (C), Hlinka, Mareš – Pospěch.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.