Damková: Petrželův pohlavek? Žlutá. Sport si myslí: Červená!

Liberecký Martin Frýdek do Milana Petržely nejprve strčil, pak od něj schytal ránu
Ačkoliv Petrželův úder nebyl nijak silný, Frýdek po něm skončil na trávníku jako po boxerském K.O.
Plzeňský záložník Milan Petržela udeřil Martina Frýdka z Liberce, neviděl však ani žlutou kartu
Martin Frýdek z Liberce zřejmě plzeňského Milana Petrželu frustroval svou nepříjemnou hrou
Liberecký Martin Frýdek do Milana Petržely nejprve strčil, pak od něj schytal ránu
Milan Petržela se raduje, v utkání s Libercem zaznamenal dvě branky
Plzeňský Daniel Kolář uniká soupeřům z Liberce v ligové bitvě, kterou Západočeši vyhráli 6:0
21
Fotogalerie
iSport.cz
Ročník 13/14
Začít diskusi (0)

Plzeňský záložník Milan Petržela se v sobotním zápase Gambrinus ligy rukou úmyslně ohnal po libereckém Martinu Frýdkovi. Na hřišti vyvázl bez trestu a nic mu tak nezkazilo oslavy z vysoké výhry Viktorie 6:0. Předsedkyně sudích Dagmar Damková by mu ale udělila žlutou kartu, deník Sport navrhuje červenou.

Petržela za stavu 4:0 vymrštil ruku po hlavě Martina Frýdka, který ho chvíli předtím důrazněji dohrával. Napadený se chytil za hlavu a svalil na zem. Situace skončila bez karetní odezvy od sudího Miroslava Zelinky.

"Co jsem měla možnost zhlédnout, tak Petržela pěstí protihráče neudeřil, vypadalo to spíše jako lehčí pohlavek," říká o incidentu šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková. A proto by Petrželu nevyloučila.

"Po konzultaci s místopředsedy komise rozhodčích jsme se shodli, že v tomto případě by bylo dostačujícím trestem udělení žluté karty a rázná domluva oběma aktérům. Frýdkovi za předešlé „okopávání“ a následné zveličení celé situace, Petrželovi za výše zmíněný pohlavek," míní Damková.

Liberecký Martin Frýdek do Milana Petržely nejprve strčil, pak od něj schytal ránuLiberecký Martin Frýdek do Milana Petržely nejprve strčil, pak od něj schytal ránu • Repro ČT

"Jsou situace, kdy se uděluje červená karta, ale intenzita, reakce, rychlost jsou zcela jiné než v tomto případě u Petržely," vysvětluje svůj verdikt šéfka ligových sudích.

Názor deníku Sport? Červená karta pro Petrželu. Spíš než jako lehčí pohlavek to vypadalo jako úder pěstí. A intenzita i rychlost byly poměrně značné. Že se Petržela příliš netrefil, není polehčující okolnost – rozhoduje úmysl. Frýdek měl dostat žlutou kartu za teatrální dohrání situace.

Nebyl to jediný důležitý moment, jehož hlavním účastníkem byl plzeňský rychlík. Petržela ještě za stavu 5:0 spadl v šestnáctce po zákroku libereckého záložníka Isaaca Sackeye a rozhodčí Zelinka odpískal penaltu. Tentokrát však vše proběhlo podle regulí.

"Po podrobném prostudování (přiblížení a zvětšení situace) bylo vidět, že Sackey Petrželovi přišlápl nohu a k přestupku došlo ještě v pokutovém území. Penalta byla nařízena správně," dodává Damková.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů