Pelta je trumbera! Fanoušci Bohemky byli vtipní, co ale bude s derby? | iSport.cz
12. dubna 2014 • 05:05

Pelta je trumbera! Fanoušci Bohemky byli vtipní, co ale bude s derby?

Autor: kub, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
THE BEST OF LIGA NARUBY: gól zadkem v derby a kofola ve slavícím kotli
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zápas poté, co vedení českého fotbalu při duelu Slavie s Jabloncem zavelelo do boje proti vulgaritám fanoušků, se odehrál bez problémů. Příznivci Bohemians 1905 v zápase s Teplicemi (3:1) dokonce vytáhli transparent Pelta je trumbera, zřejmě jako reakci na fakt, že ve zmiňovaném duelu na Slavii sudí zastavil hru kvůli vulgárnímu pokřiku na šéfa asociace.Takový nadhled a vtip se dá ale jen těžko očekávat při sobotním ostře sledovaném derby. Pelta totiž dal v pondělí delegátům a rozhodčím do ruky klacek na zlobivé diváky s tím, že se nemají v případě nepřístojnosti a vulgárních pokřiků bát utkání předčasně ukončit.

Takhle to na fotbale chodí podle fanoušků Bohemky... Televize překrucuje realitu
Takhle to na fotbale chodí podle fanoušků Bohemky... Televize překrucuje realitu

Je přitom jasné, že riziko tohoto krajního řešení bude dnes ve vyprodané Generali Areně maximální. Představa, že by oba tábory fanoušků ve vypjaté atmosféře upustily od svých tradičních pokřiků na adresu nenáviděného soupeře, je málo pravděpodobná. Radikální křídla příznivců se tím ostatně ani nijak netají.

Vedení FAČR však považuje předčasné ukončení zápasu za krajní variantu, které se chce za každou cenu vyhnout. Rozhodčí Jan Jílek a delegáti Milan Ondo a Pavel Drahoš proto podle informací deníku Sport dostali instrukce k maximální shovívavosti a nadhledu.

Pokuta nebo zavřený stadion

Co ale hrozí v případě, že ani to nepomůže a sudí se opravdu rozhodne zápas utnout? Soutěžní řád FAČR rozlišuje mezi důvody, které vedly k předčasně ukončenému utkání. Pokud není prokázána příčinná souvislost mezi zaviněním družstev či klubů a předčasně ukončeným utkáním, zápas se opakuje v novém termínu.

Pokud naopak je prokázána příčinná souvislost mezi zaviněním družstva či klubu a předčasně ukončeným utkáním, musí být takové družstvo potrestáno disciplinárně a herními důsledky.

V úvahu podle disciplinárního řádu tak přichází peněžitá pokuta až do výše 10 milionů korun a uzavření hřiště až na tři zápasy. Zda bude utkání dohráno, opakováno nebo kontumováno (i v neprospěch obou týmů!), disciplinární řád FAČR nespecifikuje, řešení by pak bylo plně v kompetenci řídícího orgánu soutěže.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud